Saç Neden Kırılır Ve Kırıklar Nasıl Onarılır?

Yorgun oldukça kırılan kırıldıkça da tekrar tekrar yorulan ve sonunda da kopan, canlı görüntüsünü kaybeden saçların onarımının tek yolunun kestirmekten geçmemektedir.

İçinde bulunulan ruh hali bizimle beraber yaşamakta olan saçlar, uçlarından diplerine kadar kolay bir şekilde kırılma yaşamaktadır. Bu sebeple saçları çok kırılmakta olan insanlar Saç Neden Kırılır Ve Kırıklar Nasıl Onarılır? Şeklinde araştırma yapmaktadır.  Saçların kolay kırılma göstermesinin en büyük sebebi duygusal dünya olarak görülse de çevresel ve de biyolojik olan faktörler de saç kırılması durumunda başrolde yer almaktadır. 

Paramparça!

Saçların üstesinden gelememiş olduğu tek problem nemsizlik sorunudur. Nemsizlik saçları Paramparça! Hale getirmektedir. Kuru olan saç telleri uzun süre nemsizlik durumuna dayanamadığından uçlardan kırılmaya başlamaktadır. Kırıldıkça kırılan saçlar zamanla kopma kopmaktadır. Hatta nefes alamadıklarından dolayı da dökülme yapmaktadır. Kuru dal parçasını esnetmek imkansız bir durumdur. Kuruluk sebebinden dolayı saç telleri normal saça göre çabucak kırılmaktadır. Ancak saçları yaş bir dala benzettiğimizde yaş dalların daha zor kırıldığını görebiliriz. Saçlarda böyledir. Nemli olan saçlar zor kırılmaktadır. Kurumakta olan saçlar zamanla diplere kadar paramparça bir hal almaktadır. 

Saçlarımız da Yoruluyor

Gün içerisinde sürekli olarak çok sıkı bir toka ile bağlamak saç tellerine baskı yapmaktadır. İçerisinde yer alan hava kanalları da kapandığından dolayı saçların kırılmasına neden olmaktadır. Hatta pamuk içeren bir yastık kılıfı kullanılıyorsa saçların nemi emmesine neden olmaktadır. Bu sebeple Saçlarımız da Yoruluyor sebeplerin bilinerek bunları yapmadan saçların rahatlaması sağlanarak saç kırılmalarının önüne geçilmektedir.

Saçının Neye İhtiyacı Olduğunu Anlamalısın

Herkesin saç yapısı birbirinden farklıdır. Ancak yıpranmış ve de çok fazla kırılma gösteren saçlar açısından özel geliştirilmiş ürün önerisi alındığında kişiler hemen uygulamak istiyorlar. Böyle bir durumda sakin olunarak Saçının Neye İhtiyacı Olduğunu Anlamalısın. Eğer saçta nem kaybı yaşanırken başkasının yağlanma problemi için kullanmış olduğu ürünü saçlara uygulanırsa saçların daha çok kurumasına ve de saç tellerin kırılmasına neden olacaktır.

Saç Maskelerine Şans Ver

Kırık saçları boyamak tavsiye edilmekte olan çözüm önerilerinden biridir. Ancak bu durumun saçları onarmamış olduğu hatta durumun aksine daha fazla zarar görmesine neden olmaktadır. 

Kuruduğu ve de yıpranmış olduğundan dolayı kırılan saçlara dışarıdan müdahale gerçekleştirmek birkaç zaman için çözüm olsa da sonrasında büyük sorunların oluşmasına neden olmaktadır. Ayrıca saçların kırılmış olduğu noktalar üzerinde yer alan boya da aşınarak ya da yıkandığında boyanın akmasıyla beraber kırık görünümlerine neden olmaktadır. 

Kırık saçlar açısından Saç Maskelerine Şans Ver. Saçların örtülerek maskelenmesi yerine uçlardan besleyecek maske uygulanması sağlıklı ve de onarılmış olan saçlara sahip olunmasını sağlamaktadır. 

Taramak ile Koparmak Arasında Fark Var!

Saç bakım ve de şekillendiren uzmanlar saçları her seferinde taramadan öncesinde ıslatma işlemi uygulamaktadırlar. Bunun en temel sebebi saçların şekil ve uzunluklarının tam olarak bilinmemesidir. Kısaca Taramak ile Koparmak Arasında Fark Var!

Saçlar kuru haldeyken taranması sert temas gerçekleştirdiklerinden dolayı daha kolay olarak kırılmaktadır. Hatta ince uçlu olan tarakların kullanılıyor olması da saç kırılmalarına neden olmaktadır. Bu sebeple saçların taranmadan öncesinde nemlendirilmesi, kalın ve de seyrek dişli olan tarak ve fırçaların kullanılması kırılmaların önüne geçmektedir.

Yorum yapın