T Bölgesi Yağlanması İçin Bakım Önerileri 

Genelde karma ciltlerin ve yağlı ciltlerin en büyük sorunlarından biri t bölgesi yağlanmasıdır. T bölgesi yağlanması için bakım önerileri uygulandığında bu sorunu önlemek mümkündür. T bölgesinde bulunan sebase bezlerinin yoğun olmasıyla birlikte gözenekler aracılığıyla normalin üstünde yağ üretimi sağlanıyor ve o bölgede yağlı bir görünüme sebep oluyor. Cildin yapısı gereği gerçekleşen bu durum dış etkenlerden de etkilenebilmektedir, dış etkenler cildi olumsuz şekilde etkiler ve yağ üretimi olması gerekenin üzerinde olur. Bu sorun genel olarak t bölgesinde meyrana geliyor, ideal bir bakım rutini ile bu problemi çözmek kolaydır. 

T Bölgesi Neresidir

Sebase bezlerinin yoğunluğu ile yağ üretiminin artması ciltte sebum dengesini bozmaktadır, bu durum genelde t bölgesinde gerçekleşir. T bölgesi neresidir? T bölgesinin yüzdeki konumu: çene, burun ve alındır bu bölgelere t bölgesi denmektedir. T bölgesinde gözenekler fazladır bu nedenle yağlanma gibi sorunlara rastlanabilir bu problem göz önünde bulundurularak bakımı yapılmalıdır. 

T bölgesi Yağlanması İçin Cilt Bakım Önerileri

T bölgeniz yağlanıyorsa ve bakım rutininizde t bölgenizi derinlemesine temizleyecek doğru bir uygulama yoksa zamanla sivilce, akne, siyah nokta ya da beyaz nokta gibi problemlerin meydana gelmesi mümkündür. T bölgesi yağlanması cilt bakım önerileri  uygulandığında t bölgesindeki yağlanma sorunu dengelenecektir her bakım rutininde olduğu gibi bu rutinde de düzenli bir kullanım çok önemlidir, düzenli kullanım ile belli bir süreç sonunda sonuç almak mümkündür. Fazla yağdan arındırılan ciltlerde gözenek problemleri zamanla azalıyor böylece gözenekler temiz ve sıkı bir hale geliyor. T bölgesi yağlanması için ideal ürünlerden biri de toniklerdir. Tonikler fazla yağı, kiri, ölü hücreleri ciltten temizlemektedir, uygun bir tonik seçimi ile sorunu çözmek pratiktir. Yüz bakımı rutininin son aşaması olan nemlendirme t bölgesi için çok önemlidir. Yağlanmayı azaltmak için t bölgesine yağ bazlı nemlendiriciler yerine su bazlı olanlar tercih edilmelidir. Yağ bazlı ürünler yağlı bir ciltte gözeneklerin tıkanmasına neden oluyor. T bölgesi yağlanması için cilt bakım önerileri: 

*Siyah nokta ve gözenek bantlarını hayatınıza dahil edin. 

*Kil maskesi sebum dengelemek adına idealdir. 

*Bakım rutininize düzenli peeling uygulaması ekleyin. 

*Bakım rutinlerinin vazgeçilmezi altın mucize Jojoba yağını cilt bakım rutininize dahil edin. 

*Doğru makyaj malzemesi seçimleri yapmayı ihmal etmeyin.

Sık Yüz Yıkamak T Bölgesi Yağlanmasını Azaltıyor

Cilt tipiniz ne olursa olsun yapmanız gerekenlerden biri de günlük cilt bakımı yapmanız ve cildinizi temizlemenizdir. Karma ve yağlı ciltler günde en az iki kez yüzlerini yıkayıp bakım yaparak ciltte biriken ölü deri ve yağ ciltten arındırılır. Ayrıca bakım sırasında t bölgesi için matlaştırıcı ürünler tercih edilmelidir. 

Yağlanma Karşıtı Kil Maskesi 

Maskeler cilt bakım rutinlerinin vazgeçilmezidir, bir de doğru maske seçimi yaparak durum daha keyifli hale getirilebilir. Kil maskeleri yağı ve gözenekleri temizleyici özelliğe sahiptir. Kil maskesi t bölgesine uygulanarak düzenli bir kullanım ile t bölgesi yağlanması azalır. T bölgesi harici cildiniz yağlı değilse yani karmaysa sadece maske t bölgesine uygulanmalıdır. 

Yorum yapın