Nemlendirici Yüz Kremleri Nasıl Uygulanmalı?

Nemlendirici kremler cilt açısından oldukça önemlidir. Ancak kişiler genelde bu kremlerin nasıl uygulanması gerektiği hakkında bilgiye sahip değillerdir. Bu sebeple çoğu kişi Nemlendirici Yüz Kremleri Nasıl Uygulanmalı? Şeklinde araştırma yapmaktadır.

Nem cildin en önemli ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Cildin canlı ve de güzel görünmesini nem oranı sağlamaktadır. Nemi olmayan ciltler önce kuruma yapmaktadır. Bu şekilde ise daha çabuk yaşlanma ve de yaşlanma belirtileri oluşturmaktadır.

Cilt açısından önemli olan nem ihtiyaçlarının karşılanmasını nemlendirici kremler sağlamaktadır. Ancak bu durumda nemlendirici olan kremler arasından doğru olan ürünün seçilmesi oldukça önemlidir. Doğru olan ürünün seçilmesi açısından anlatılmak istenen şey doğal olması, kimyasal bulunmaması ve en önemlisi cilt tipine uygun olan ürünün bulunmasıdır.

Cilt yapısına uygun olan krem seçildikten sonrasında nemlendiricinin nasıl uygulanmış olduğu ve ne kadar kullanılmış olduğu dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Yani nemlendirici kullanıyor olmak ve de cilde sürmek basit bir eylemden çok daha fazlasıdır. 

Cilt Tipine Göre Nemlendirici Seçimi

Tüm bakım ürünlerinin cilt tipine uygun olarak seçildiğinde cilde fayda sağlamaktadır. Aksi bir durumda cilt üzerine değişim olmayacağı gibi yanlış ürünlerin kullanımları da cilt üzerinde kızarıklık ve tahriş gibi önemli cilt sorunlarına neden olmaktadır. Bu sebeple her cilt ürününde olduğu gibi Cilt Tipine Göre Nemlendirici Seçimi de oldukça önemlidir. 

Kuru cilt yapısı açısından nemlendirici seçimi yapılırken uzun süre nemlilik oranını sağlamakta olan ürünlerin tercih edilmesi gereklidir. İçeriğinde ise vitamin ve de antioksidan miktarından zengin bulunması da oldukça önemlidir. Kuru cildi bulunan kişiler nemlendirici kremleri günde en az iki kere nemlendirici krem kullanmaları gereklidir.

 Karma ciltler açısından nemlendirici seçimi gerçekleştirilirken iki farklı nemlendirici seçile bilinmektedir. Ciltte yağlı olan T bölgesi açısından su bazlı olan nemlendiriciler kullanılırken, kuru ciltlerde yağ bazlı bulunan kremler uygulanmaktadır. 

Yağlı olan ciltler açısından su bazlı olan nemlendirici ürünler tercih edilmesi gereklidir. cildin yağ dengesini sağlayacak akne ve de sivilce oluşumlarına neden olmayan ürünlerin kullanılması oldukça önemlidir.

Nemlendirici Kremler Nasıl Sürülmeli?

Nemlendirici bakım ürünlerinin en önemli parçasıdır. Peki Nemlendirici Kremler Nasıl Sürülmeli? Konusu;

  • Nemlendiriciler yüzün belli noktalarına sürülmelidir. yukarı masaj şeklinde yer çekimine karşı olarak masaj uygulanarak sürülmelidir.
  • Nemlendiriciler kalın bir tabaka değil, ince bir tabaka halinde sürülmesi gereklidir.
  • Nemlendirici temizlenmiş olan cilde uygulanması gereklidir. Özellikle de her duş sonrasında mutlaka uygulanmalıdır. Duş sonrasında açılan gözenekler sayesinde nemlendiricinin daha kolay emilmesini sağlamaktadır.
  • Nemlendirici krem yalnızca yüze değil aynı zaman boyun ve dekolte kısmına da inilerek uygulanmalıdır. Bu bölge de yer alan deri oldukça incedir. Bu sebeple diğer bölgelerden daha çabuk yaşlanır. Bu sebeple bu bölgeye de uygulanması gereklidir.
  • Cildin nemlenmesi açısından günde en az 2,5 litre su içilmesine dikkat edilmesi gereklidir.

Yorum yapın