Nasıl Tıraş Olunur? Erkekler İçin 6 Tıraş Önerisi

Gençlerin heyecanlı bir şekilde beklemiş oldukları ve kurumsal erkeklerin ise her gün tekrarlanmasından yorulmuş oldukları aktivite arasında sakal tıraşı yer almaktadır. Sakal tıraşına yeni başlayacak olanlar genel olarak Nasıl Tıraş Olunur? Erkekler İçin 6 Tıraş Önerisi araştırılmaktadır.

Erkek makyajları arasında sayılmakta olan sakal ve bıyıklar birden fazla şekle girmektedir. Ancak tıraş sırasında uğraşılmaması ve de hızlı olarak bitirmek isteyenlerin pek bilmemiş oldukları dünya da pek çok tıraş olma şekli yer almaktadır.

Tıraş olmanın acısız, zahmetsiz ve de eğlenceli olmasının pek çok yolu bulunmaktadır. Tıraş sırasında kullanılmakta olan ürünler bu süreci doğrudan olacak şekilde etkilemektedir. 

Sauna Etkisi

Tıraş sırasında ciltte kesik oluşmaması, tahriş olmaması, kılların yumuşaması ve zarar görmemesi açısından cildin nemlenmesi gereklidir. Eğer tıraş olacak kişilerin vakti bulunuyorsa duş alınarak hemen sonrasında tıraş olması, sıcak su ve buharla Sauna Etkisi oluşturularak cilde iyi gelecektir. Eğer bu kişilerin duş alacakları bir vakit bulunmuyorsa ve ancak sauna etkisi oluşturulması gerekiyorsa sıcak su içerisinde havlu bekletilerek 30 saniye süresince sakal ve yüzlere tutularak yumuşatma işlemleri yapılmaktadır.

Ayrıca tıraş gerçekleşmeden öncesinde soğuk su yoluyla nemlendirmek yara ve de tahrişlere sebebiyet verirken tıraş bıçaklarının kaymalarını engelleme yapacağından cildin kesilme risk miktarını da arttırmaktadır.

Tıraş Bıçağı Kontrolü

Yüz yaralanmalarının oluşmamasının yanında ayrıca tıraşın düzgün ve de kolay tamamlanması açısından Tıraş Bıçağı Kontrolü önemli olan faktörler arasında yer almaktadır. Sorunsuz olarak tıraş deneyimi yapılması açısından tıraş bıçaklarının öncesinde kullanılmamış ve de bantlarının aşınmamış olması ve de renklerinin solmaması oldukça önemlidir. Kayganlaştırıcısı bulunan tıraş bıçakları kişilerin daha kolay tıraş olmasını sağlamaktadır. 

Körelmiş tıraş bıçağını kullanmak açısından diretilmemelidir. Kılların kesilmesi zorlanacağı gibi yüzün tahriş olma durumlarını da arttıracaktır.

Tıraş Boyunca Bunu Yapmaktan Çekinme!

Tıraş bıçağı temizlenme işlemi her ne kadar gürültülü ve de zahmetli olması sebebiyle tercih edilmese de sorunsuz tıraş gerçekleşmesi açısından oldukça önemlidir. Tıraş bıçakları her tıraş hareketi sonrasında sert zemine vurularak ya da suya tutularak temizlenmesi gereklidir. Bu sebeple Tıraş Boyunca Bunu Yapmaktan Çekinme!

Rota Oluşturuldu!

Tıraş sırasında kılların çıkış yönüne göre mi yoksa tersi yönünde kesilmesi gerektiği her zaman kafa karıştırılmakta olan bir durumdur. Bu durumun cevabı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu durumun belirlenmesi açısından;

  • İlk olarak kılların çıkış yönüne doğru tıraş edilmelidir. Bu durum daha kolay ve de acısız olmasını sağlamaktadır.
  • Bıyık bölgesi ağız gererek ve yukarıdan aşağı yönden çıkış yönüne olacak şekilde tıraş edilmelidir.
  • Boyun bölgeleri kıl dönme durumlarının en çok görülen bölgelerdir. Boyun bölgesini aşağıdan yukarı şekilde tıraş yapılarak batık ve de kıl oluşumları engellenmektedir.
  • Kökten tıraş olunması isteniyorsa cilt gerilerek kıl köklerine ulaşım sağlanmalıdır.
  • Yüz de yer alan kılların alınması için tıraş losyonları temizlenme işlemleri sonrasında kıl çıkış yönünün tersine doğru yapılması gereklidir.

Yorum yapın