Kenevir Tohumu Yağı ve Cilt Bakımı

Bazı ciltler her zaman gergin ve rahatsız hissedilmektedir. Bu durumun pek çok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenler arasında stres, yorgunluk ve nem kayıpları gelmektedir. Bu durum da cilt üzerine kızarıklık, yanma hissi ve gerginlik gibi pek çok cilt problemine yol açmaktadır. Bu tarz zamanlarda ise sorunun giderilmesi açısından cilt görünümlerini düzeltmek açısından yatıştırıcı olan özellikleri bulunan bakım ürünlerinin kullanılması gereklidir. Bu problemin giderilmesi açısından Kenevir Tohumu Yağı ve Cilt Bakımı kullanılmaktadır.

Kenevir Tohumu Yağı Nedir

Kenevir tohumunun yağı; kenevir bitkisinin psikoaktif madde olarak THC: Tetrahidrokannabinol içermemekte olan bir türü bulunan Cannabis Sativa bitki tohumlarından üretimi gerçekleşmektedir. Kenevir de psikoaktif bir madde bulunduğundan dolayı Kenevir Tohumu Yağı Nedir sürekli araştırılmaktadır. Cannabis bitkisi toplandıktan sonrasında temizlenmiş olan tohumlar soğuk pres yöntemi kullanılarak sıkılmaktadır. Son işlemde rafinasyon işlemlerinden sonrasında kenevir tohumu yağı berrak bir görünüm almaktadır.

Kenevir Tohumu Yağı Ne İşe Yarar

Kenevir tohum yağı içerisinde;

  • Omega-6
  • Omega-3 yağ asitleri, 
  • Tekli doymamış yağ olan oleik asit
  • Çoklu doymamış yağlar içerisinde linoleik asit, alfa-linoliek asit, gamma-linoleik asit
  • Stearidonik asit yer almaktadır.

Sahip olduğu içeriklerden dolayı Kenevir Tohumu Yağı Ne İşe Yarar sürekli araştırılmaktadır. Kenevir tohumu bu içeriklerden dolayı hem gıda sektöründe hem de kozmetik sektörü içerisinde sıklıkla kullanılmaktadır. 

Ayrıca sanayi sektörü ve temizlik ürünlerinin üretimi açısından da kenevir tohumu yağından yardım alınmaktadır. Ancak bu sektörler içerisinde kullanılmakta olan yağ, işlenme durum farklılığından dolayı endüstriyel kenevir tohumu olarak da adlandırılmaktadır.

Kenevir Tohumu Yağının Cilde Faydaları

Kenevir tohumu yağı içeriğinden dolayı cilt bakımı sonrasında etkili olan sonuçlar vermektedir. Üstelik saç, vücut ve yüz ürünlerinin neredeyse tamamında kullanılmaktadır. Bu konuda Kenevir Tohumu Yağının Cilde Faydaları arasında;

  • Cilt üzerinde yer alan nem dengesini korumaktadır.
  • Antioksidan özelliği sayesinde cilt üzerinde yer alan serbest radikallere karşı koruma sağlayarak güçlü bir his kazandırmaktadır.
  • Cilde oldukça yumuşak bir görünüm sağlamaktadır.
  • Cilde yatışmış bir his sunarak cildi rahatlatmaktadır.

Kenevir Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır

Kenevir tohumu yağı içeriğinde yer alan güçlü bileşenler sayesinde saç, vücut ve cilt açısından besleyici bir bakım sunmaktadır. Bu sebeple Kenevir Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Kenevir tohumu yağı özellikle de güçlü bir E vitamin kayağıdır. Bu sebeple de cildi canlandırıcı rol oynamaktadır. Ancak kenevir tohumu içeren formüller genelde yatıştırıcı özelliği ile bilinmektedir. Cilt üzerinde rahatsızlık durumunu azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu nedenle saç maske içerisine ilave edilerek ya da nemlendirici karışımları içerisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak her bakım ürününde olduğu gibi kenevir tohumu yağını da bilinçli olarak kullanılması da oldukça önemlidir.

Yorum yapın