Jojoba Yağı’nın Cilt Ve Saç Bakımına Faydaları

Saç ve cilt bakım rutinlerine takviye olarak doğal yağlar eklenebilir, cilt ve saç bakım rutinine sıkça eklenen Jojoba Yağı’nın cilt ve yüz bakımına faydaları saymakla bitmiyor. Jojoba yağı zengin içeriğiyle cilt ve saç bakım rutininizi kesinlikle olumlu yönde etkileyecektir. Yüksek nemlendirme özelliğine sahip olan bu doğal yağ birçok şekilde kullanılabilir üstelik düzenli kullanım ile kısa sürede sonuç almanızı sağlayacaktır. 

Jojoba Yağı Nedir?

Cilt ve saç bakım rutinine eklenen takviye yağların içeriği ve ne işe yaradığı çok önemlidir. Herkes tarafından bilinen ve tercih edilen jojoba yağı nedir? Bitki tohumları ile elde edilen bir yağdır, bir çalı türünün tohumlarından özü alınır. Jojoba yağının tohumlarının özü bulunan çalı türü daha çok Kaliforniya, Arizona ve Meksika’da bulunuyor. İçerik açısından zengin bir yağdır, içinde bolca E vitamini bulunmaktadır. Yağın içerisinde bulunan asitlerin birçok faydası bulunmaktadır, rengi ise berrak bir altın sarısıdır. 

Jojoba Yağının Cilde Faydaları

Bakım rutinini oluşturulmuş kişilerin gözdesi jojoba yağı düzenli kullanım ile etkili sonuçlara ulaştırır. Özellikle antioksidan içeriğiyle cilt bakım rutinlerine eklenen jojoba yağının cilde faydaları 

*Jojoba yağı nem deposudur, nemlendirme konusunda çok çok başarılı bir yağdır. Cildin kaybettiği nemli ve sağlıklı görünümün sağlanmasına yardımcı olur.

*Erken yaşlanma karşıtı bariyer ve onarım için ideal bir takviyedir, daha genç ve dinamik bir görünüm sağlar. 

*Zengin içeriği ile cildin eski elastikiyetini kazanmasını sağlar. 

Saç Bakım Rutinlerinin Gözdesi: Jojoba Yağı

Birçok cilt bakım rutini içerisine eklenen jojoba yağı saçlar için bakım rutininde de kullanılanilir. Saç bakım rutinlerinin gözdesi: Jojoba yağı, kırık saç tellerinin onarımını yüksek oranda sağlar. Nemsiz kalan saçlarda elektriklenme sorunu yaşanır, jojoba yağının saç bakım rutinine eklenmesiyle saçta elektriklenme sorunu ortadan kalkar, saçın nem dengesini sağlamaktadır. Düzenli kullanım ile saçları daha dolgun, hacimli ve bakımlı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Jojoba yağı kullanılırken doğru bir şekilde kullanılmalıdır, fazla kullanım sonucu sebum dengesi bozulacak ve yağlanmalar artacaktır, düzenli kullanım hergün kullanım demek değildir belli bir rutine oturtup belli aralıklarla bakımın tekrar edilmesi önerilir. Yıpranmış ve işlem görmüş olan saçlar için uygun bir seçim olacaktır, işlem görem yıpranmış saçlarda nem kaybı yüksektir jojoba yağı işe eksik olan nem sağlanabilir. Yağı saf olarak uygulamak istemiyorsanız içeriğinde Jojoba yağı bulunan ürünleri tercih edebilirisiniz. Eser miktarda olmak üzere şampuan, saç bakım kremi gibi ürünlerin içerisine eklenebilir. 

Jojoba Yağ Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?

Saç bakım rutininde takviye yağları ölçülü bir biçimdr kullanmak etkili sonuçlar almamızı sağlar, jojoba yağı tek başına saç dipleri ve saç boyuna sürülüp masaj yapılabilir, yağın cilt tarafından emilmesi yaklaşık yirmi ila otuz dakika arasındadır. Yağ cilt tarafından emildikten sonra sülfatsız bir şampuan ile saç yıkanmalı yağdan arındırılmalıdır. Direkt olarak saçlarınıza Jojoba yağı sürmek istemiyorsanız birkaç damla Jojoba yağı şampuanınıza ya da saç bakım kreminize ekleyebilirsiniz böylece her saç yıkama işleminde jojoba yağı ile bakım yapmış olacaksınız. Jojoba yağını düzenli kullandığınızda saç dökülmelerinin azaldığını, saçlarınızın daha parlak ve bakımlı gözükmesini sağlar. 

Jojoba Yağı Cilt Bakımında Nasıl Kullanılmalı?

Antioksidan ve zengin içeriğe sahip mucizevi jojoba yağı cilt rutinine eklenirken dikkatli olunmalıdır. Jojoba yağı cilt bakımında nasıl kullanılmalı? Cilde direkt sürülmesi istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir, doğal yağların direkt yüze sürülmesiyle yüzdeki kıl kökleri beslenebilir kaşlar bıyıklar daha hızlı çıkar, yüzde istenmeyen tüylenmeler de meydana gelebilir. Cilt için en ideal kullanım şekli cilt bakım ütünleri içerisinde Jojoba yağı olan ürünleri tercih etmektir. Cilt bakımı için özel olarak üretilen bu ürünler gözeneklerin temizlenmesini ve sağlıklı bir cilt görünümünü sağlar. 

Yorum yapın