El Kuruluğu Neden Olur? Ne İyi Gelir?

Ellerdeki gergin, pürüzlü ve de sert olan hissin gidermek açısından pek çok yol görünmektedir. Bu ellere sahip olan kişiler El Kuruluğu Neden Olur? Ne İyi Gelir? Şeklinde araştırma yapmaktadır. 

Cildin her tarafı yaşam boyunca dış faktörler ile temas halindedir. Cilt dokuları güçlü olan yapıları ile temas durumunu belli bir oranda tolere etmektedir. Ancak uygun bir bakım ile desteklenmemiş olduğunda güçlü görünümler sürekli hale gelmeyecektir. Bu durumun sonucunda da cilt problemleri açığa çıkmaktadır. Özellikle de eller sık su temas ettiğinden dolayı ve her koşul içerisinde tamamen açıkta bulunduğundan dolayı cilt problemlerine çok daha yatkın olmaktadır. 

El Kuruluğu Neden Olur

Her türlü aktivite içerisinde kullanılan, yüzey ve nesneler ile sürekli temasta olan ellerin hijyen açısından sıklıkla yıkanması oldukça önemlidir. Bununla beraber bakım ve de temizlik uygulamaları sebebiyle kimyasal maddelerin temasına maruziyet yaşanmaktadır. İşte El Kuruluğu Neden Olur konusunun en önemli cevabı kimyasal maddeler ile temastır. Ayrı olarak sıcak ya da soğuk havalarda eller korunma bulunmadan açıkta olmaktadır. Tüm bu zamanlarda basit olarak görünmekte olan temaslar durumunda cildin kurumasına neden olmaktadır.

El Kuruluğuna Ne İyi Gelir

Elde kuruluk yaşanmasının temel sebebi ciltte meydana gelen nem kaybından olmaktadır. Bu sebeple kuruluk yaşamakta olan kişiler El Kuruluğuna Ne İyi Gelir olarak araştırılmaktadır. El kuruluğunu gidermek açısından nemlendirici krem ve bakım yağlarının kullanımı oldukça önemlidir. Özellikle de soğuk kış ayları içerisinde yoğun nemlendirici el kremleri kullanımı, kuru el görünümlerine karşı önlem alınmalıdır.

El Kuruluğu için Alınabilecek Önlemler

El kuruluğu, el üstünde ya da içerisinde kuru görünüm ve de kızarıklık olarak görülmektedir. Bu durumlarda yapılması gereken en önemli durum ise nemlendirici kullanmaktır. Bunun yanında El Kuruluğu için Alınabilecek Önlemler arasında;

  • Temizlik yapılırken ya da kimyasal ürün kullanımı sırasında eldiven kullanılması gereklidir.
  • Soğuk havalar sırasında eldiven kullanmak elleri sıcak tutulması açısından önemlidir.
  • Eller çok sıcak su ya da çok soğuk su ile yıkanmamalıdır.
  • Sert yüzey ya da materyallerle çalışma yapılırken işçi eldivenleri kullanılmalıdır.

Aşırı Kuru Görünen Ciltlere Özel El Bakımı

El kuruma durumu her cilt tipinde meydana gelmektedir. Bununla beraber hali hazırda kuru cilt yapısına sahip olan kişiler açısından bu durum çok daha zorlu bir durum olmaktadır. Bu sebeple Aşırı Kuru Görünen Ciltlere Özel El Bakımı oldukça önemlidir. Çünkü kuru olan cilt tiplerinde el kuruluk problemi yaşanmış olduğunda hafif nemlendirici olan kremler asla yeterli olmamaktadır. Bu problemi kuru olan ciltlerde aşmanın tek yolu yoğun nemlendirici formül içeren nemlendirici krem kullanılmasından geçmektedir.

Ayrıca her üründe olduğu gibi kuru eller açısından ürün seçimlerinde içeriklerine dikkat edilmesi nem oranına bakılması oldukça önemlidir.

Yorum yapın