Allantoin Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir?

Etkili cilt bakımın sağlanması herkes açısından ortak beklentidir. Ancak pek çok seçenek arasından seçim yapmak oldukça zordur. Bu sebeple insanlar Allantoin Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir? Gibi araştırmalar gerçekleştirmektedir. Cilt bakım ürünleri tercih edilirken ürün içeriğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Cilt bakımlarının etkili olmasını bileşenler sağlamaktadır. 

Allantoin Nedir

Allantoin Kimya biliminde diğer adıyla alüminyum dihodroksi allantoinat olarak bilinmektedir. Ayrıca Allantoin Nedir konusunda pek çok bitki ve hayvan yanında insanlarında vücudunda yer almakta olan bir tür kimyasal bileşiktir. Bu bileşik ilk kez 19. Yüzyıl da keşfedilmiştir. Allantoin nemlendirici ve yatıştırıcı olan etkisi ile cilt bakım ürünlerine kaynaklık etmektedir. Bu keşiften sonrasında yüzyıllardır kozmetik ürünlerinin içeriğinde başlıca kullanılan kaynaklarda yer almaktadır. Genel olarak Allantoin losyon, şampuan, krem ve hedefe yönelik bulunan bakım ürünlerinin içeriğinde yer almaktadır.

Allantoin Nereden Elde Edilir

Allantoin canlı türlerinde doğal olarak yer almaktadır. Ayrı şekilde Allantoin Nereden Elde Edilir konusunda sentetik olarak da laboratuvar ortamında elde edilmektedir. Laboratuvar ortamlarında bitkisel kaynaklı olarak üretimi yapılmaktadır. Bitki olarak pancar, tütün tohumu, buğday filizi ve papatyadan üretilmektedir. Ayrıca karakafes bitkisi içerisinde yüksek oranda Allantoin mevcuttur.

Allantoin Nerelerde Kullanılır

Allantoin en yaygın olarak kozmetik sektörü içerisinde kullanılmaktadır. Ayrıca Allantoin Nerelerde Kullanılır konusunda cilt bakımlarında yeni olan bir uygulama olmamaktadır. Saç, el, yüz, vücut ve el bakım ürünleri içerisinde de Allantoin yer almaktadır. ayrıca makyaj, güneş koruyucu ve arındırıcı olan ürünlerde de sık sık tercih edilmektedir.

Allantoin İçeren Cilt Bakım Ürünleri

Allantoin kullanımı açısından içeren ürünler kullanılması gereklidir. Allantoin genel olarak direk kullanılan bir ürün değildir. Ancak cilde çok faydası bulunmaktadır. Bu sebeple bu maddeyi içeren ürünlerin kullanılması cilde büyük oranda fayda sağlamaktadır. Bu anlamda Allantoin İçeren Cilt Bakım Ürünleri bakılmış olduğunda;

Pineapple Papaya Facial Scrub

Pineapple Papaya Facial Scrub, allantoin içermekte olan yapısı dolayısıyla cilt arınmasına yardımcı olmaktadır. Bu şekilde daha ışıltılı olan bir cilt görünümünü sağlamaktadır. Ayrıca kişilerde tazelenmiş ve arınmış bir cilt hissi oluşturmaktadır.

Rare Earth Pore Refining Tonic

Yağlı cilt yapılarına özel olarak geliştirilmiş olan Rare Earth Pore Refining Tonic, cilt üzerine ve gözenekler içerisinde birikmiş olan sebum ve kirleri etkili olarak temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Allantoin içermekte olan bu üründe cilt temizlik adımı sonrasında yumuşak hisli olan bir cilt görünümü sunması vaadinde bulunmaktadır.

Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner

Kiehl ürünlerinde normal olan cilt rüeünden yağlı ciltlere özel olarak geliştirilmiş olduğu Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner ciltleri nazik olarak temizlenmesiyle rahatlatmaktadır. Allantoin içermesinin yanında kalendula yani kadife çiçek özünü içermekte olan formül ayrıca cilde rahatlanmış bir cilt hissi sunmaktadır.

Yorum yapın