http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Yüz Gerginleştirici Doğal Cilt Maskeleri

Yüz Gerginleştirici Doğal Cilt Maskeleri

Cildiniz elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış bir durumdaysa güzelliğiniz gölgelenir, moraliniz bozulur. Evde yapılabilecek maske tarifleriyle cildinizi daha gergin ve ışıltılı bir hale getirebilirsiniz.

Yüz gerginleştirici maske

  • Makyaj altına da uygulayabileceğiniz gerginleştirici cilt maskesi için bir çay bardağı su içine karıştıracağınız 15-20 adet ayva çekirdeğini, kapalı bir kavanozda bir hafta bekletin. Bir haftanın sonunda jel kıvamına gelen maskeyi temiz cildinize, göz çevreniz dâhil uygulayın. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu uygulamayı haftanın iki üç günü tekrarlayabilirsiniz. Özellikle uykusuz ya da yorgun olduğunuz dönemlerde yüzünüzü gerginleştirirken aynı zamanda canlandırmış olursunuz.

 

  • E vitamini ile yorgun cildinizin kaybettiği nemi geri kazandıran, canlandırıcı etkisi yoğun olan gerginleştirici maske için yarım muzu ezerek, bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı süt ile karıştırın. Haftada iki üç gün uygulanabilecek bu maskeyi 15 dakika beklettikten sonra durulayın.

 

  • Günlük kullanım için uygun doğal gerginleştirici krem yapımı için bir muz, bir avokado ve iki kayısıyı blender yardımıyla karıştırın. Bir adet yumurta akını iyice çırpın ve bir bardak doğal maden suyu ile birlikte elde ettiğimiz karışıma ekleyin. Kreminizin kullanıma hazır olması için homojen hale gelinceye kadar karıştırmanız yeterli olacaktır.

 

  • Cilt gerginleştirici tonik yapmak isterseniz 10 gram biberiye yaprağını bir bardak ılık sütün içine atıp birkaç dakika demlenmesini bekleyin. Hazırladığınız karışımı süzdükten sonra pamuk yardımıyla tampon yaparak ve göz çevrenize gelmemesine özen göstererek cildinize sürün.

 

  • Yarım litre su içine bir miktar kuşburnu ve aynı oranda hibisküs çiçeği atarak kaynatın. Kaynama işlemi bittikten sonra 15 dakika soğumasını bekleyin ve yüzünüze uygulayın. Yarım saat sonra ılık su ile durulayacağınız bu maskeyi haftada bir kere uygulamanız daha gergin bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.
Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?