http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Yumuşacık Bir Cilt için Doğal Nemlendiriciler

Yumuşacık Bir Cilt için Doğal Nemlendiriciler

Gün içinde aşırı sıcak ve soğuk hava şartlarından rüzgara kadar pek çok etmen cildimizin doğal nemini kaybedip kurumasına neden olur. Cildin kötü görünmesine, dokunulduğunda sert bir his vermesine ve hatta soyulmasına neden olabilen cilt kuruluğu depresyon, kronik stres, aşırı uykusuzluk gibi kimi fiziksel ve psikolojik sebeplerle de ortaya çıkabilir. Bu nedenle hangi yaşta olursanız olun cildinizi yağlı bir yapıya sahipse her gün, kuru veya karma yapıdaysa günde birkaç kere nemlendirmenizde fayda vardır.

Cilt Bakımı

İçeriklerinde pek çok kimyasal madde bulunan nemlendirici kremler kullanan herkeste aynı sonuçları vermeyebilirler. Üstelik kaliteli ve etkili bir nemlendirici krem fiyat açısından da yüksek olabilir. Tam da bu noktada hemen her köşe başında bulunan aktar ve marketlerde bulabileceğiniz malzemelerle hazırlayacağınız doğal nemlendiriciler imdadınıza yetişebilir. Eğer evde bitkisel nemlendirici krem hazırlamak için yeterli vaktiniz yoksa yine aktarlarda hazır olarak satılan doğal nemlendirici krem çeşitlerine de göz atabilirsiniz.

Pek çok saç bakım maskesinde kullanılan sızma zeytinyağı; cildi nemlendirmeye yarayan en doğal malzemelerden biridir. Ancak kıvamı oldukça yoğun olan bu yağın cilt tarafından emilebilmesi ve yağlı bir görünüm bırakmaması için tüm yüze 2-3 damla kadar uygulanması yeterlidir. Sızma zeytinyağı banyodan sonra yüz dışında kollarda, bacaklarda ve dekolte bölgesinde de kullanılabilir.

Cildiniz yağlanmaya meyilli olduğu için zeytinyağı kullanmak istemiyorsanız en etkili doğal nemlendiriciler arasında yer alan gül suyunu tercih edebilirsiniz. Pek çok ünlü yıldızın da ciltlerini temizlemek ve makyaj kalıntılarından arındırmak için kullandıkları mucizevi gül suyu hem yüzünüzde biriken yağı ve kiri temizler, hem de yüzünüzün gün boyunca nemli ve yumuşacık kalmasını sağlar. Eğer cildinizi gece nemlendirmeyi tercih edenlerdenseniz; 1 çorba kaşığı süzme balın içine 1-2 damla gül suyu damlatarak yüzünüzde yarım saat bekletmeyi ve ardından ılık suyla durulamayı mutlaka denemelisiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?