http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Yorgun Ciltler için Maskeler

Çiçek maskesi

1 çay kaşığı Mayıs papatyası

1 çay kaşığı mürver çiçeği

1 çay kaşığı ıhlamur çiçeği

50 ml su

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı yulaf ezmesi

Su kaynatılır. Kaynayan suya bitkiler eklenip hemen ateşten alınır. Üstü kapalı olarak 10 dakika demlenme­ye bırakılır, ılıyana kadar bekletilir. Ilıdıktan sonra bal ve yulaf ezmesi ilave edilerek karıştırılır. Elde edilen karışım henüz ılıkken temizlenmiş cilde uygulanır. 20 dakika bekletildikten sonra cilt ılık su ile temizlenir.

Yorgun Ciltler için Maskeler

Kleopatra maskesi

100 gram beyaz kil

200 ml su

1 çorba kaşığı limon suyu

1 çorba kaşığı zeytinyağı

100 gram beyaz kil yoğurt kıvamı elde edilinceye dek su ile karıştırılır. İçine limon suyu ilave edilerek tekrar karıştırılır.Hazırlanmış maske temizlenmiş cilde uygulanır.

20 dakika bekledikten sonra cilt temizlenir ve zeytinyağı sürülür. Yağın fazlası peçete ile alınır.

Kırışıklıkları gideren, cildi sıkılaştıran, cildi beyazlaştıran ve “Kleopatra maskesi” olarak bilinen maske haftada iki kez ve bir ay süresince uygulanabilir. Bu ilk uygula­manın ardından ayda bir iki uygulama yeterli olacaktır.

Patates maskesi

2 çorba kaşığı yulaf ezmesi

1 çorba kaşığı patates püresi

4 çorba kaşığı süt

Yulaf ezmesi patates püresi ve süt ile karıştırılır. Yu­laf ezmesi iyice şişinceye kadar bu işlem sürdürülür. Temizlenmiş yüze ve boyna uygulanır. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık su ile cilt temizlenir.

Protein maskesi

50 gram bal

1 yumurta sarısı

50 ml zeytinyağı

1 kahve fincanı ıhlamur suyu

Tüm malzemeler karıştırılır ve benmari usulü ısıtılır. Cildi besleyen bu maske temizlenmiş cilde 7 dakika ara ile birkaç kez uygulanır. Ihlamur suyuna batırılan Pamukla cilt temizlenir.

Patatesli besleyici maske

2 orta boy taze patates

2 gazlı bez

Patates soyulur ve rendelenir. Rendelenmiş patates iki gazlı bezin üzerine yayılarak sürülür.Yorgun, yaşlanan ciltler için hazırlanan maske temiz­lenmiş yüze uygulanır. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulanır.

Çiğ patates rendesi cildi yenileyen, gençleştiren inanıl­maz bir malzemedir. Yanıklarda yanık bölgenin üzerine çiğ patates rendesi konup 15-20 dakika bekletilir. Hem yanığın acısını alır, hem de cildin iyileşmesini kolaylaştırır.

Avokado yağı maskesi

2 çorba kaşığı lor peyniri

1 çorba kaşığı avokado yağı

Malzeme iyice karıştırılır. Kırışıklar için hazırlanan maske temizlenmiş cilde uygulanır. 15 dakika bekletil­dikten sonra cilt ılık suyla temizlenir.

Avokado maskesi

1-2 çorba kaşığı ezilmiş avokado

Temizlenmiş cilde uygulanan avokado 15 dakika sonra ılık suyla durulanır.Avokado, cildi besleyen faydalı yağlar içerir. Gıda olarak salatalarda kullanılması sağlık açısından çok iyi sonuç verir.

Nişasta maskesi

1 taze patates

1 çorba kaşığı buğday unu

1 çorba kaşığı süt

1 çorba limon suyu

Gazlı bez

Taze patates ince ince rendelenir. Buğday unu ve süt eklenerek iyice karıştırılır. Temizlenmiş cilde ferah­lık için sürülen maske 10 dakika bekletilir. Limon su­yunda ıslatılan gazlı bezin içine buz kalıbı konularak cilt temizlenir.

Çilek maskesi

15 adet çilek

Çilekler ezilip süzülerek suyu çıkarılır. Temizlenmiş cilde çilek suyu sürülür. Ezilmiş çilekler de üzerine bir tabaka halinde yedirilir. 15-20 dakika bekletildikten sonra ılık suyla cilt temizlenir.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?