http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Yorgun ciltler için losyon bakım ve kompresler

Yorgun ciltler için tonikler losyonlar kompresler ve yorgun ciltleri tekrar hayata döndürmek üzere hazırlanan maske tarifleri

Yorgun Ciltler için Maskeler

-> Yorgun ciltler için losyon, bakım ve kompresler

Limonlu tonik

3 yemek kaşığı limon suyu

1 tatlı kaşığı deniz tuzu

1 tatlı kaşığı maden suyu

Tüm malzemeler karıştırılır. Temizlenmiş cilde uygulanır. 2 dakika sonra cilt durulanır.

Gül yapraklı sakinleştirici losyon

Bir avuç gül yaprağı

200 ml su

Su kaynatılıp ateşten alınır. Kaynar suya gül yaprak­ları ilave edilir ve demlemeye bırakılır. 30 dakika dem­lendikten sonra soğumaya bırakılır.Şişkinlik cilt tahrişi için oldukça faydalıdır. Tonik soğuduktan yüz günde iki kez bu tonikle silinir.Hazırlanan su buz kalıplarında dondurulabilir. Buz kalıplarını boyun bölgesine masajla uygulanabilir. Gül yaprağı bulamayanlar hakiki gülsuyunu aynı amaç kullanabilirler. Ancak satın aldığınız suyunun içinde ne olduğunu mutlaka okuyun. Sentetik vericiler veya başka katkı maddeleri içeriyorsa hiç almayın. özellikle de Isparta gülü Osmanlı tıbbında ilaç olarak kullanılmış bir malzemedir. Güzellik ürünlerinde tercih edilir.

Gül yağının faydaları

Sakinleştirici aloe losyonu

100 gram aloe

2 Lt su

2 gazlı bez

Aloe yaprakları 15 gün süreyle buzdolabında bek­letilir. 15 gün sonra yapraklar yıkanır ve doğranır. Su kaynatılır. Yapraklar kaynayan suya eklenir. 2 saat sü­reyle demlenir. Soğumaya bırakılır ve soğuduktan son­ra süzülür. Gazlı bezler bu suya batırılarak temizlen­miş cildin üstüne konur. 10 dakika bekletildikten sonra bezler alınır. Haftada 3 kez uygulanabilir.

Aloe toniği

2-3 aloe yaprağı

1 Lt su

Su kaynatılır. Kaynayan suya doğranmış aloe yapraklarını, 5 dakika kaynatın, Karışım soğumaya bırakılır ve soğuduktan sonra süzülür.Cilt günde iki kez bu karışım ile temizlenir.

Frenk üzümü losyonu

100 ml zeytinyağı

Bir avuç frenk üzümü

Malzemeleri karıştırıp buz kalıplarında dondurun. Yumuşak masaj yaparak, 5 dakika boyunca, buzu cilde sürün.Özellikle yaşlanan ciltler için dondurulmuş zeytinya­ğı ve frenk üzümü karışımı çok yararlı olur.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?