http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı

Yaz mevsiminde cilt bakımı

Yaz aylarında en sıcak saatlerde güneşin altında ya­tıp bronzlaşmaya çalışan insanları anlamıyorum. Yap­tıkları iş bronzlaşmak değil, kor ateş üstünde pişen şiş kebap gibi cayır cayır yanmak. Vücudunuza ne sürer­seniz sürün, o saatlerde güneşin altında yatmak vücu­dunuza yaptığınız büyük bir kötülük.

Bırakın, yaz aylarında sabah saatlerinde, ikindi saat­lerinde güneş ışığı cildinizi tatlı tatlı ısıtsın. Öğle saatle­rini kapalı alanda geçirmeye çalışın.

Vücudu güneşten “koruduğu” iddia edilen güneş kremleri de ayrı bir hikâye. Siz kendinizi korumazsa­nız krem hiç koruyamaz. Üstelik bu kremlerin içinde yer alan kimyasal katkı maddeleri başlı başına bir teh­like. Kollarını bacaklarını bu bembeyaz kimyasallarla sıvayan insanları gördükçe ikaz etmek geliyor içimden, hele ki bebekler… O narin ciltlerine sadece saf sızma zeytinyağı sürülmeli. Bebekler yazın öğle sıcağında kuvvetli güneş ışığına hiçbir zaman çıkarılmamalı.

yazın cilt bakımı

yazın cilt bakımı

Denize girme imkânı olanlar için tuzlu su büyük bir ni­mettir.Vücudu dinlendirir, sakinleştirir. Sağlık ve güzellik kaynağıdır. Denize girdikten sonra tuzlu suyun cildinizde ve saçınızda biraz kurumasını bekleyin. Daha sonra duru suyla yıkayın. Klorlu havuz suyu için aynı şeyleri söyle­mek maalesef mümkün değil. Havuz suyu hem sağlıksız hem de saçınıza, cildinize iyi gelmez. ciltbakimin.com sitemizde güzel­leşmenin sırlarını anlatıyoruz ya, yazın deniz suyunun nimetlerinden bol bol faydalanmaya çalışın. İnce kumlu bir sahilde çıplak ayakla yürüyüş yapma imkânınız varsa bu da ayaklarınıza masaj yerine geçer, sağlık verir. Ufak çakıl taşlı sahillerde de aynı şekilde yürüyüş yapılabilir.

Sıcak günlerde bol bol sıvı almaya dikkat edin. Fazla makyaj yapmamaya çalışın. Özellikle ciltteki gözenek­leri tıkayan yağlı kozmetik ürünlerinden uzak durun. Yüz temizliğinde sabun kullanarak cildinizi daha da fazla kurutmayın.

Yaz mevsiminin taze, bol sulu meyvelerinin, özellikle karpuz ve kavunun kıymetini bilin. Bol salata ve sebze tüketin. Güzelliğinizi korumak için bu fırsatı kaçırmayın!

Küçük Dokunuşlar

Yazın, çok kuru ve kabaran cilde zeytinyağı sürün. Yağın kalanını peçeteyle alın. Bu sorunların kolay­lıkla ortadan kalktığını göreceksiniz. Yazın kullandığınız salatalık, domates gibi sebzele­rin, kayısı, karpuz gibi meyvelerin cildinize olumlu etkileri vardır. Salatalık soyarken kabuklarını yü­zünüze koyan babaannelerimiz gibi, arada yüzünüze kayısı, domates, karpuz suyu da sürebilirsiniz.

Ayrıca bu konuyu da inceleyebilirsiniz.

Yazın Cilt Bakımı

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?