http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı

Yaz aylarında en sıcak saatlerde güneşin altında ya­tıp bronzlaşmaya çalışan insanları anlamıyorum. Yap­tıkları iş bronzlaşmak değil, kor ateş üstünde pişen şiş kebap gibi cayır yanmak. Vücudunuza ne sürer­seniz sürün, o yatmak vücu­dunuza yaptığınız büyük bir kötülük. Bırakın, yaz sabah saatlerinde, ikindi saat­lerinde güneş ışığı cildinizi tatlı ısıtsın. Öğle saatle­rini kapalı alanda geçirmeye çalışın. Vücudu güneşten “koruduğu” iddia edilen kremleri de ayrı hikâye. Siz kendinizi korumazsa­nız krem hiç koruyamaz. Üstelik bu kremlerin içinde yer alan kimyasal katkı maddeleri başlı başına teh­like. Kollarını bacaklarını bembeyaz kimyasallarla sıvayan gördükçe ikaz etmek geliyor içimden, hele ki bebekler… O narin ciltlerine sadece saf sızma zeytinyağı sürülmeli. Bebekler yazın öğle sıcağında kuvvetli ışığına hiçbir zaman çıkarılmamalı.

yazın cilt bakımı

yazın cilt bakımı

Denize girme imkânı olanlar için tuzlu su büyük bir ni­mettir.Vücudu dinlendirir, sakinleştirir. Sağlık ve güzellik kaynağıdır. girdikten sonra suyun cildinizde saçınızda biraz kurumasını bekleyin. Daha duru suyla yıkayın. Klorlu havuz suyu aynı şeyleri söyle­mek maalesef mümkün değil. Havuz hem sağlıksız de saçınıza, cildinize iyi gelmez. ciltbakimin.com sitemizde güzel­leşmenin sırlarını anlatıyoruz ya, yazın deniz suyunun nimetlerinden bol faydalanmaya çalışın. İnce kumlu sahilde çıplak ayakla yürüyüş yapma imkânınız varsa bu da ayaklarınıza masaj yerine geçer, sağlık verir. Ufak çakıl taşlı sahillerde şekilde yapılabilir. Sıcak günlerde sıvı almaya dikkat edin. Fazla makyaj yapmamaya Özellikle ciltteki gözenek­leri tıkayan yağlı kozmetik ürünlerinden uzak durun. Yüz temizliğinde sabun kullanarak cildinizi daha fazla kurutmayın. Yaz mevsiminin taze, sulu meyvelerinin, özellikle karpuz kavunun kıymetini bilin. Bol salata sebze tüketin. Güzelliğinizi korumak fırsatı kaçırmayın!

Küçük Dokunuşlar

Yazın, çok kuru ve kabaran cilde zeytinyağı sürün. Yağın kalanını peçeteyle alın. Bu sorunların kolay­lıkla ortadan kalktığını göreceksiniz. Yazın kullandığınız salatalık, domates gibi sebzele­rin, kayısı, karpuz meyvelerin cildinize olumlu etkileri vardır. Salatalık soyarken kabuklarını yü­zünüze koyan babaannelerimiz gibi, arada yüzünüze domates, suyu da sürebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?