http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

yazın cilt bakımı

yazın cilt bakımı

Cilt bakımı,yazın cilt bakımı nasıl yapılır,ramazanda cilt bakımı,cilt maskeleri

Güneşin günün büyük bir kısmında bütün azametiyle tepemizde olduğu yaz sezonunda cilt ve saç bakımı yaparken bu durumu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Güneşe korunmasız bir halde çıkmak cildimize yapabileceğimiz en büyük kötülüklerden biri. Bu konuda her zaman tedbirli olmalı, yaz sezonunda daha da titiz davranmalısınız. Yaz aylarında cilt bakımı yapmanın esası cildi UVA ve UVB ışınlarının zararlı etkilerinden korumaya dayanmalı. Unutmayın ki yazın cildiniz kurumaya ve lekelenmeye fazlasıyla eğilimli olacaktır.

Özellikle güneşlenme sırasında güneş koruyucu kullanırken cömert davranmak, ürünü vücudun açıkta kalan her yerine sürmek ve bunu 2-3 saatte bir tekrarlamak gerekiyor. Güneş kremini güneşe çıkmadan 20 dakika sürmek de önemli. Bu konuda dikkatli olmak sizi erken yaşlanmaktan, cilt lekelerinden ve cilt kanserinden koruyacaktır. Aynı şeyler kaliteli bir güneş gözlüğü için de söylenebilir. Yazın cildi dışarıdan ve içerinden çok iyi bir şekilde korumak gerekiyor; hem bol su içmeli hem de sıklıkla nemlendirici kullanmalısınız. Salatalık ve karpuz gibi yüksek oranda su içeren gıdaları sıkça tüketmekte de fayda var.

Yazın ayaklar açıkta kaldığından ayak bakımı da daha önemli hale geliyor. Kolayca çatlayıp kuruyan topukları yumuşatmak için ayaklara vazelin sürüp çorap giyerek yatmanızı tavsiye ederiz. Sıcakta kolay olmayacak ama arada bir de olsa bunu yapın, faydasını göreceksiniz. Sizi güneşten koruyacak ürünler kullanmanız yeterli değil, nemlendirici kullanmaya da özen göstermelisiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?