http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Yaşlanmayı Geciktiren Teknikler

Yaşlanmayı geciktirmek için cerrahi müdahale yaptırmak istemeyen veya bütçesi bunun için uygun olmayan kişiler yaşlanma sürecini ameliyatsız yüz germe teknikleriyle geciktirmeyi tercih ediyorlar. Yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar, cilt lekeleri, yaşlılık lekeleri gibi birçok sorun bu yöntemlerle ortadan kaldırılabiliyor. Olabildiğince uzun bir süre genç gözükmek isteyenlerin uygulatabileceği anti aging cilt bakımı tekniklerine gelince;

Yaşlanmayı Geciktiren

Etkisi 1 ila 2 yıl süren yüz asma teknikleri lokal anestezi altında yapılıyor. Genç – orta yaş grubundaki bireylerde gayet başarılı sonuçlar veren iple asma tekniğiyle şakak bölgesinde oluşmuş olan hafif ve orta derecedeki gevşemeler, çene altı sarkmaları ve yanaklardaki gevşeklikler ortadan kaldırılabiliyor. Kaş asma uygulaması ise göz çevresinin daha gergin, bakışların daha genç ve taze bir hale gelmesini sağlıyor. Yüksek teknolojiyle üretilmiş ipliklerle yapılan bu uygulama özellikle yüz, şakak ve boyun germe ameliyatlarını ötelemek isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor.

Dermastamp veya gençlik kalemi olarak bilinen teknik cildin içten ve dıştan yenilenmesini sağlayan vitaminler ve bitkisel kök hücre ektstreleri gibi ajanların cilde tek bir cihazla verilmesi şeklinde uygulanıyor. Mikrodermabrazyon ve mezoterapi uygulamalarının bir sentezi olan bu yaşlanmayı geciktirme yöntemi akne izleri ve cilt lekeleri, cilt çatlakları, selülit sorunu, yanıklardan kaynaklanan yara izleri ve yüz kırışıklıkları üzerinde oldukça başarılı sonuçlar veriyor.

Fraksiyonel lazer tekniğine gelince; uygulanmasından sonraki 1 ile 3 ay arasında cilt altı bağ dokusunun yeniden düzenlenmesini sağlayan ve yeni kollajen oluşumunu destekleyen bu yöntem kişiye ağrı ve acı vermiyor. Yaşlılık ve güneş lekeleri ile doğumdan sonra meydana gelen lekeler fraksiyonel lazer cihazının dokunuşlarıyla büyük ölçüde yok edilebiliyor. Bu uygulamayla sağlanan kolajen yenilenmesi 6 ay kadar devam ettiğinden ciltteki yenilenme ve gençleşme her geçen gün daha belirgin hale geliyor.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?