http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Yanık İzini Geçiren Bitkisel Maske

Yanık İzini Geçiren Bitkisel Maske

Yanık izleri aslında vücutta en istenmeyen izlerdendir. İstenmeyen bir kazanın oluşturabildiği bu izler birçok kişinin psikolojik açıdan da canını sıkmaktadır. Bilhassa göz önünde bulunan bir bölgede oluşan yanık izleri her bayanın kabusu gibidir. Yanık izlerinden kurtulmak için pahalı kremlere para harcamak yerine evinizde kolay bir maske tarifi hazırlayabilirsiniz. İşte sizlere yanık izleri için maske tarifi;

Yanık izleri için krem

Malzemeler

  • Aloe vera jel
  • Papaya
  • Bal
  • Gülsuyu
  • Fuller toprağı
  • Limon suyu
  • C vitamini
  • E vitamini

Uygulanışları

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki tüm malzemeleri karışım haline getirerek değil, tek tek kullanmanızı öneriyoruz. Sizlere her malzemenin kullanılışı ve yanık izlerini geçirmedeki etkisinden bahsedelim;

·        Aloe vera jel

Aloe vera jel yanık izleri için maske tarifleri arasında en etkili olanından biridir. Saf aloe vera jelini yanık izlerinin üzerine günde 2 kez sürerek hem ağrıyı azaltabilir, hem de yara izlerinin zamanla geçmesini sağlayabilirsiniz.

·        Papaya

Papaya meyvesini yıkayarak soyun ve ince dilimler haline getirdikten sonra iyice ezin. Yanık izlerinin üzerine süreceğiniz papaya yağı ölü deriyi kaldırmak için oldukça faydalıdır. Bu yöntemi günde 3-4 kez uygulayabilirsiniz.

·        Bal

Bal yanık izleri için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Yanık izinin üzerine ince bir şekilde bal sürerek üzerini bandaj ile kapatın. Bu şekilde bir gece boyunca bekleyerek balı günlük olarak yenileyin.

·        Fuller toprağı

Yanık izleri için maske tarifi isteyenlere yukarıda önermiş olduğumuz birkaç malzemeyi fuller toprağına ilave ederek oldukça etkili bir çözüm sunacağız. 1 yemek kaşığı fuller toprağını 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı gül suyu ile karıştırın. Ardından hazırladığınız karışımı yanık izine sürerek 15 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?