http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Yağlı Ciltleri Onaracak Doğal Bakım Maskeleri

Yağlı Ciltleri Onaracak Doğal Bakım Maskeleri

Yağlı cilt bakımı kuru ya da karma ciltlerin bakımından çok daha zordur. Bu durumun nedenleri arasında yağlı ciltlerin hassas ve lekelenme, sivilcelenme gibi problemlere yatkın olmaları da vardır. Bu nedenle yağlı ciltler için normal cilt tiplerinden farklı bir cilt bakımı uygulaması yapmak gerekir. İşte yağlı cilde uygulanabilecek pratik ve doğal bakım maskeleri;

yağlı cilt maskesi

1. Yağlı cilt bakımı için yulaf ununun sık sık kullanıldığını duymuşsunuzdur. Bu cilt maskesi tarifimiz de bu faydalı malzemeden içeriyor. Cildinizin çok yağlandığını hissettiğiniz ve acele bir bakıma ihtiyaç duyduğunuz durumlarda 1 limon kabuğunun rendesini 2 yemek kaşığı yulaf unu fe 4 yemek kaşığı buğday kepeğiyle karıştırın. Ardından bu karışıma azar azar ılık su ekleyerek cilde sürülebilecek bir maske kıvamına getirin. Maskeden azar azar alarak birkaç dakika boyunca yüzünüzün yağlı bölgelerine masaj yaparak uygulayın ve durulayın. Bu bakım maskesi uygulamasının her gün yapılmasında bir sakınca yoktur.

yağlı ciltler için maske

2. İki adet (tercihen kırmızı) elmanın kabuklarını bıçak ya da soyacak yardımıyla soyduktan sonra güzelce rendeleyin. Elma rendesini küçük bir kaba ya da cezveye alıp içine yarım su bardağı kadar yağsız süt ekleyin ve ocakta düşük ısıda ara sıra karıştırarak pişirin. Karışım kaynamaya başladıktan sonra altını kapatın, içine bir tatlı kaşığı kadar bal ekleyip karıştırın. Fazla soğumadan, cilde uygulanabilecek kadar ılındığında elmalı bal ve süt karışımını yüzünüze uygulayın. Haftada en fazla bir kez uygulanması gereken bu yağlı cilt maskesi göz ve dudak çevresine de rahatlıkla uygulanabilir.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?