http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Yağlı Ciltler İçin Maske

Yağlı Ciltler İçin Maske

Yağlı cilt tipi hiçbir zaman ihmal edilmemesi gereken bir cilt tipidir. İhmal edildiği takdirde istenmeyen sivilceler ve siyah noktalar artış gösterecektir

Yağlı ciltler için maske türleri olarak çok çeşitli türlerde maskeler uygulanabilmektedir. Bunlardan en etkili olanları ise limon kullanılarak elde edilen cilt maskeleridir.

Limon ve bal maskesinde bir tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı limon suyu ve yeterli miktarda süt karıştırılır ve sonrasında ise karışım cilde uygulanır. Karışım cildinizde kuruyunca,  maskenin kuruduğu yerler ılık su ile temizlenir. Bu maske cildinizdeki sivilcelerin ve siyah noktaların azalmasına yardımcı olacaktır. Limon ve bal karışımlı bu doğal ve bir o kadar da sağlıklı olan maskeyi, iki haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Yağlı Ciltler için Maske

Diğer bir limon maskesi olarak ise, limonun kabuğundan faydalanılarak yapılan cilt maskesidir. İki tane limon kabuğunu rendeleyin ve iki çorba kaşığı suyun içine koyun. Sonrasında ise su ve limon rendesi karışımını robot yardımıyla ezerek karıştırın. Maskeniz hazır hale geldikten sonra, cildinize sürün. Beş dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayın. Yapımı son derece basit olan bu maskeyi haftada bir kere uygulamanız faydanıza olacaktır.

Yağlı ciltler için limon maskesinin yanında kil ile yapılan maskeler de cilde iyi gelmektedir. Kil maskesini hazırlamak için iki yemek kaşığı mayayı, iki tatlı kaşığı suda eritin. Daha sonra bir tatlı kaşığı toz şekeri karışıma katın. Sonrasında, üç yemek kaşığı kili karışıma eklerken bir yandan da karıştırma işlemini sürdürün. Karışım yoğun kıvama gelene kadar karıştırmaya ve kili eklemeye devam edin. Dinlenmesi için 15 dakika boyunca karışımı bekletin ve daha sonra cildinize sürün. Karışım, yaklaşık olarak yirmi beş dakika cildinizde kalsın. Sonra cildinizi ılık su ile temizleyin. Bu maskeyi on günde bir kez uygulayabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?