http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Yağlı Ciltler için Kolay Maskeler

Yağlı Ciltler için Kolay Maskeler

Eğer yağlı bir cilt yapısına sahipseniz; genelde kuru veya karma ciltler için hazırlanan yüz maskeleri size uygun olmayacaktır. Sizin hedefiniz hem yüzünüzdeki fazla yağı temizleyecek, hem de cildinizin gün içinde nemli ve temiz kalmasını sağlayacak bir maske hazırlamak olmalıdır. İşte evinizde basit malzemelerle hazırlayabileceğiniz kolay yağlı cilt maskeleri;

Yağlı ciltler için kolay maske

1. Limon, portakal, kivi gibi asit içeren ekşi meyvelerin suları yağlı ciltlerin temizlenmesi için mükemmel araçlardır. 2 yumurtanın beyazına 1 çay kaşığı limon suyu ekleyip hafifçe çırparak hazırlayacağınız cilt maskesi yüzünüzün hem fazla yağı üzerinden atmasını, hem de nemli ve dinç görünmesi için gereken mineralleri almasını sağlayacaktır. Gün aşırı uygulayabileceğiniz bu kolay cilt maskesi yüzde 15-20 dakika kadar bekletilmeli ve ardından ılık suyla iyice durulanmalıdır.

2. Yağlı cilt maskeleri hazırlanırken kullanılan en yaygın malzemelerden biri de kil. Kuru ciltlerde kullanılması tavsiye edilmeyen bu malzeme yağlı ciltler üzerinde yatıştırıcı bir etki yaratarak uzun vadede yağlanmanın giderek azalmasını da sağlayabiliyor. Çeyrek domatesin kabuğunu soyup rendeleyerek elde edeceğiniz bir yemek kaşığı domates püresini 1-2 yemek kaşığı kille karıştırarak elde edeceğiniz maskeyi haftada bir yüzünüze masaj yaparak uygulayıp iyice kuruduktan sonra ılık suyla durulayabilirsiniz.

yağlı ciltler

3.  Bir adet orta boy muzu dolaptan çıkarıp bir süre yumuşamasını bekledikten sonra kabuğunu soyup bir kasede iyice ezin. Hazırladığınız muz püresini 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı balla karıştırıp yüzünüze uygulayın. Bu doğal maske yüzde yarım saat kadar bekletildikten sonra durulanabilir.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?