http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Yağ Bezelerine Bitkisel Çözüm

Yağ Bezelerine Bitkisel Çözüm

Yağ bezeleri yüzde ya da vücudun herhangi bir bölgesinde yağ salgılayan hücrelerin cildin altında birikmesi sonucu oluşturduğu kistlerdir. Yağ bezeleri bazen iltihaplanarak apse yapmakta ve o bölgede kızarıklığa neden olmaktadır. Yağ bezelerinin kendiliğinden geçme olasılığı çok düşüktür. Sıkmaktan kaçınmalı, evde bitkisel çözümler uygulayarak geçmesi sağlanmalıdır. Eğer bitkisel çözümler de işe yaramıyorsa mutlaka bir dermatoloğa başvurulmalıdır. Bitkisel çözümler yağ bezelerinin zamanla küçülmesini ve yeni yağ bezelerinin oluşmasını önlemek için en iyi yollardan biridir. Peki yağ bezelerine bitkisel çözüm önerileri nelerdir?

Yağ bezeleri

·        Kuş Otu

Çok eski zamanlardan beri yağ bezelerinin çözümü için kullanılan yöntemlerin başında kuş otu gelir. Kuş otu aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz bir bitkidir. Kuş otunu sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 kez kullanabilirsiniz. Eğer yağ bezelerini kontrol etmek için kuş otu yağı kullanmak isterseniz direk yağ bezesi üzerine sürerek hafifçe ovabilirsiniz. Kuş otu yağı da çoğu aktarda kolayca bulabileceğiniz bir bitkisel çözümdür. Bu iki yöntemden birisini deneyerek yağ bezelerini zamanla küçültebilir, ağrıların azalmasını sağlayabilirsiniz.

·        Çay Ağacı Yağı

Yağ bezelerine bitkisel çözüm önerilerinden birisi de yine kolayca bulabileceğiniz çay ağacı yağıdır. Çay ağacı yağını günlük olarak 2-3 kez direk yağ bezesinin üzerine uygulayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde bakteri oluşumunu önleyebilir, enfeksiyon riskini azaltabilir ve yağ bezelerinin iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

·        Aloe Vera

Birçok rahatsızlığın çözümünde etkili olan aloe vera jeli yağ bezeleri için de oldukça faydalıdır. Yağ bezelerini yumuşatarak boyutunu küçülten aloe vera kısa zamanda iyileşme sağlamaktadır. Aloe vera jelini her gün düzenli olarak yağ bezesinin üzerine sürebilirsiniz. Antibakteriyel özelliği bulunan Aloe vera jeli yağ bezelerinin kısa sürede iyileşmesini sağlayacak, aynı zamanda da bakteri oluşumunu önleyecektir.

Sizlere önerdiğimiz yöntemlerden birini deneyerek yağ bezelerine bitkisel çözüm sağlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?