http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Uzmanından El Bakım Sırları

Gözler nasıl ki ruhun aynasıysa, eller de içinizin aynasıdır.Vücudunuzda olan bitenin özeti gibidir elleriniz. Sadece zarif dokunuşların, hoş, estetik duruşun değil, sağlığınızın da göstergesidir. Ellerin bakımında da tekrar tekrar söylediğimiz şeylerin altını çizmekte yarar var. Lütfen sağlıklı yaşayın. Sağlıklı beslenin. Sağlıklı ve kaliteli nefes alın. Şehrin sizden sağ­lığınızı, güzelliğinizi, ışıltınızı almasına izin vermeyin!

Ellerin en büyük düşmanı deterjandır. Eldiven giy­meden elde bulaşık yıkayan, çamaşır yıkayan, çama­şır sulu karışımlarla temizlik yapan hanımlar ne demek istediğimi çok iyi anlayacaktır. Ev temizliğinde doğal ürün kullanmak bu açıdan da son derece önemlidir.

el ve tırnak bakımı

Toprakla uğraşan hanımlar da ellerinin sertleştiğini fark edebilirler. Bağ bahçe işleri mümkün olduğunca eldivenle yapılırsa elleri korumak kolaylaşır.

Ev işlerinden ellere en iyi gelen iş yemek pişirmek­tir. Hamur yoğuran, köfte harcı yoğuran, dolma harcı karıştıran veya tepsi yağlayan hanımlar ellerine en gü­zel doğal bakımı yapmış olurlar.

Canlandırıcı el ve tırnak masajı

Ellerinizin ve tırnaklarınızın güzel görünmesi sağlıklı olmasına bağlıdır. Karaciğeriniz, dolaşım sisteminin böbrekleriniz güzel çalışırsa bu tırnaklar üstünde de kendini gösterecektir. Dolayısıyla, güzelliğin içten gelen bir nimet olduğunu tekrar söyleyebiliriz. Ancak dıştan yapılacak küçük müdahalelerle ellerinizin ve tır­naklarınızın daha sağlıklı (ve sonuçta daha güzel) ol­masına yardım edebilirsiniz. Evde kendi kendinize ya­pabileceğiniz en güzel bakım masajdır.

Küçük bir kâsede 1 çorba kaşığı zeytinyağı bulun­durun. Önce sağ elinizle başlayın. Orta parmağınızın tırnağını çok az zeytinyağıyla dairesel hareketlerle ovuşturun. Tırnak diplerini de ovalamayı unutmayın. Sonra başparmağınıza, sonra küçük parmağınıza, sonra işaret parmağınıza, en son da yüzük parmağınıza geçin. Tırnaklarınıza masaj yaptıktan sonra gene dairesel ha­reketlerle parmaklarınıza masaj yapın. Parmak uçların­dan başlayıp el ayasına doğru gidin. Parmak aralarını, el ayasını, avucunuzun üzerini, bileklerinizi ovalayın. Sonra sol ele geçip aynı işlemleri tekrarlayın.

El masajı insanı hem çok rahatlatır, hem de iç organ­lara faydası vardır. Kan dolaşımınızı güçlendirip elleri­nizi güzelleştirmesi de cabası…

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?