http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Sonbaharda Cilt Bakımı

                   Sonbaharda Cilt Bakımı

 

İçinde bulunduğumuz sonbahar ayları, cildimizin güneşli bir mevsimden çıktığı için, yorgun, yıpranmış olduğu bir dönemdir. Özellikle, yaz tatillerinde cildimizin maruz kaldığı güneş ışınları, deniz suyu nedeniyle cildimiz solgun ve cansız görünümdedir. İşte, bu nedenle, kış gibi  cildimizi başka bir şekilde , yıpratacak olan bir mevsime hazırlandığımız bu dönemde cildimize ayrı bir özen gösterip,  rutin cilt bakımı yanında canlandırıcı, besleyici  diğer uygulamalarıda denemeliyiz.

 

Yaz aylarında, güneş ışınlarının etkisiyle, yanıp, büyük oranda nemini kaybetmiş cildin, öncelikle nemlendirilmesi, su kaybının giderilmesi en önemli noktadır. Aynı zamanda, güneşin etkilerinden korunmak için kullandığımız güneş koruyucularının etkisiyle de cildin gözenekleri kapanmış olup ciltteki yağlanmada artmış olabilir. Bu nedenle, nemlendirme kadar, cilt yağlanmasının da dengelenmesi önemlidir. Tüm bu işlemleri için profesyonel cilt bakımı yapan bazı güzellik firmalarında yaptırabilirsiniz. Ya da , evinizde cildinize ayıracağınız , kısa zaman dilimlerinde kendiniz de yapabilirsiniz.

Sonbaharda cilt bakımı

Evde cilt bakımı için, öncelikle, her gün , bazı ciltler için bir kez, bazı ciltler içinse günde iki kez uygulanan, rutin cilt bakımı vazgeçilmezimiz. Böylelikle, tüm cildimizin ilk önce temizliği, ferahlaması ve normal yağ dengesine kavuşması sağlanıyor. Güneş ışınları etkisiyle, gözenekleri tıkanmış, yağlanmış ciltlerde, temizleme aşamasında kullanacağımız farklı ve daha etkin bir temizleyiciyle bu problemi çözmek mümkün. Böylece cilt hava almış, ve temizlenmiş olur. Daha yoğun yağlanma problemlerinde ise uygulanan  her hangi bir kil maskesi de oldukça etkili. Daha sonra , temizlenen, arınmış cildin ferahlatıcı, besleyici bir mineralli tonikle silinmesi ile cilt yağını dengeleme amacıyla kremlenmeye hazır hale geliyor. Yaz aylarında kullandığımız cilt kremini, artık kullanmıyoruz. Daha hafif , nemlendirici kremler yerine , cilt tipine uygun, biraz daha yağlı, beslemeye yönelik kremleri bu dönemde tercih etmekte yarar var. Hafif bir yüz masajıyla cilt bakımı tamamlanıyor.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?