http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Siyah Noktalar için Maske Tarifleri

Yüzünüzdeki siyah noktaları sıkarak ortadan kaldırmanızın nasıl bir sonuç vereceğini test etmenize gerek yok, biz size açıklayalım: Siyah noktaları sıkarsanız cildiniz zarar görür ve üstünde izler kalır. Peki ne yapmalısınız? Cilt temizliği konusunda özenli davranmalı,  düzenli olarak cilt tipinize uygun peeling yapmalı, siyah noktalarınız aşırı miktardaysa belli aralıklarla profesyonel cilt bakımı yaptırmalısınız. Temizlenmiş cildinize uygulayacağınız siyah noktalar için maske tarifleri de sorununuzun hafiflemesini veya ortadan kalkmasını sağlayabilir.

siyah noktalar için maske tarifleri

Siyah noktaların azalmasını sağlayan doğal maskelerden biri olan sıcak bal maskesi şu şekilde hazırlanıyor: 2 yemek kaşığı hafifçe ısıtılmış balı 2 yemek kaşığı buğdayla güzelce karıştırın. Maskeyi yüzünüze yayın ve siyah noktaların yoğun olduğu bölgeleri yavaş hareketlerle 3-4 dakika ovalayın. 15-20 dakika boyunca maske yüzünüzde kalsın, sonra ılık suyla yıkayarak çıkarın.

Ciltte mükemmel bir temizlik sağlayan ve siyah noktaları yok eden yulaf ezmesi maskesi için sadece bir miktar yulafa ihtiyacınız var. Yalnız cildiniz kuruysa bu maskeyi uygulamamalısınız. Maske şöyle hazırlanıyor; yulafları pişirip süzün ve geniş bir kaba alıp iyice ezin. Yüzünüze sürüp 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla temizleyin. Maskeyi haftada bir-iki kere uygulayabilirsiniz.

Bir başka siyah noktalar için maske tarifi de birer kaşık yoğurt ve mısır unu ve 1 adet rendelenmiş limon kabuğuyla hazırlanıyor. Malzemeleri bir kabın içinde güzelce birbirine karıştırın ve elde ettiğiniz karışımı masaj yaparak yüzünüze yedirin. 15-20 dakika sonra yüzünüzü yıkayıp maskeden arındırın. Bu maske de haftada 1-2 kere kullanılabilir.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?