http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Siyah Noktalar için Doğal Tarifler

 

Siyah Noktalar için Doğal Tarifler

Sivilceli ve yağlı ciltlerin en büyük sorunu olan siyah noktalar, yani akneler zamanla iyice can sıkıcı bir problem haline gelmeye başlarlar. Aşırı kirli hava, tüm gün makyajın altında kalarak hava alamayan cilt gözenekleri, yanlış temizleme yöntemleri gibi birçok sebepten dolayı ciltte sivilcelerle beraber siyah nokta oluşmaktadır.

Siyah noktaları önlemek için ilk önce cildi sakinleştirip yağ tabakalarından kurtarmanız gerekmektedir. Ardından cildi derinlemesine temizleyip gözenekleri sıkılaştırmanız gerekmektedir. Bunun için günlük temizlik aşamalarına ek olarak siyah nokta maskesi uygulamasını yapmanız gerekmektedir. Bunun için tavsiyemiz yoğun kimyasal içeren kozmetik ürünlerinden ziyade ani bir etkiyle iyileştirme yapan ve tamamen doğal malzemelerden yararlanılarak evde yapılan maskeleri kullanmanızdır.

Siyah noktalara çözüm maskesi

Sizlere, doğal yöntemlerle ve evinizde kolayca yapabileceğiniz, siyah noktaları giderici etkiye sahip birkaç tane maske tarifi vereceğiz. Bu tarif için, 1 çay kaşığı karbonat veya kabartma tozunun içine 1 yemek kaşığı süzme bak katıp karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp yarım saat bekletin. Haftada iki kez uyguladığınızda siyah noktaların dışarı doğru çıktığını hatta dokunduğunuzda elinize geldiğini göreceksiniz.

Daha farklı bir yöntem olarak ise, bitkilerden oluşan 1 tutam yabani kekik yaprağı, ıhlamur ve nane bir kaba konur ve su ile kaynatılır. Karışım süzülüp soğuduğunda siyah noktalara sürülür. Haftada 1 kez yapılacak olan bu karışım, tamamen iyileştirici ve gözenekleri sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir.

Ayrıca domatesin kendisinden de çok sade bir şekilde yararlanabilirsiniz. Ezilip yüze sürülmesi yeterlidir. Hafta 1 den fazla yapmamaya dikkat edin.

Bu tarz cilt sorunlarında olabildiğince doğal maskelerden yararlanmaya özen gösteriniz.  Cildi sıkılaştırıp temizlemek ise bu süreçteki temel amacınız olmalıdır.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?