http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Siyah Lekelere Uygulanacak Maske

Siyah Lekelere Uygulanacak Maske

Özellikle bayanların büyük çoğunluğunun problemi haline gelen ve genellikle yüz kısmında ve vücudun belli bölgelerinde kendini gösteren küçüklü büyüklü siyah lekeler ve koyu renkli çil veya ben adı verilen lekeler cilt sorunlarının yanı sıra güzellik ve zarafeti gölgede bırakan can sıkıcı bir durumdur. Özellikle Siyah lekeler kalıtsal veya genetik olabileceği gibi birçok farklı sebeplerden dolayı da meydana gelebilmektedir.

şems aslan

şems aslan

Siyah Lekelerle Yaşamak Zorunda Değilsiniz!

Koyu siyah renkli cilt lekeleri için birçok doğal cilt temizliği yöntemleriyle ve düzenli uygulanan yüz maskeleriyle orta ve uzun vadede şaşırtıcı ve kalıcı sonuçlar elde edilebilir. Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için yüz maskelerini kullanmadan önce mutlaka cilt temizliğine dikkat etmelisiniz.

Siyah Lekelere Uygulanacak Bal Maskesi Tarifi

Balın cildi besleyici özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Bu özellikleri ile cildi nemlendirerek canlılık vermektedir. Bal ayrıca renk pigmentlerinin düzenli bir şekilde dağılımını sağlar. Bu nedenle ciltte standart renk dağılımı meydana gelmektedir.

Gerekli Malzemeler

  • 5 çorba kaşığı süzme bal
  • 1 çorba kaşığı susam yağı
  • 1 çift ameliyat eldiveni

Bal Maskesi Hazırlanışı

Uygun bir kabın içine 5 çorba kaşığı süzme bal ve 1 çorba kaşığı susam yağı ilave ederek iyice karıştırın. Elde edilen bu karışımı elinize eldiven geçirdikten sonra cildinize yumuşak hareketlerle masaj yaparak iyice sürün.

Yüzünüze uyguladığınız bal maskesini 15-20 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi ılık su yardımıyla yıkayarak temizleyin. Bal maskesi ile cildinizdeki gözenekler açılacaktır. Gözeneklerin kapanmasına yardımcı olmak için cildinize uygun olan krem veya losyon kullanabilirsiniz. Cildinizin tahriş olmasını önlemek için bu maskeyi haftada 2 veya 3 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Cildiniz için her hangi bir maske uygularken özellikle kullanılan malzemelerden birine veya bir kaçına alerjinizin olmamasına dikkat ediniz.

 

 

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?