http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Sivilceli Ciltler için Maske Pervin Dinçer Tarifi

Sivilceler başımızın belası olarak ilk ergenlik döneminde ortaya çıkar, bu dönemde hızlı hormon değişiklikleri, yağlanma, dengesiz ve düzensiz beslenme ile adeta sivilcelere bir yaşan alanı oluşturuyoruz.Klasik hastalıklarda olduğu gibi cilt sorunlarında da erken tanı güzelleştirir, diye düşünerek sivilceli yüzler için hemen önlem almalıyız.

Bir çoğunun yaptığı gibi bunlar ergenlik sivilcesi kendiliğinden kaybolur, düşüncesine kesinlikle kapılmayın.İlerleyen yaşlarda bu düşünceniz geri dönülemeyecek şekilde yüzünüzde kalabilir.

Sivilceli Yüzler için Estetik ve güzellik uzmanı Pervin Dinçer‘in hazırlamış olduğu sivilce maskesini öneriyoruz.

Pervin Dinçer Sivilce Maskesi

Öncelikle Yüz Temizliği

Sivilce maskesinin tarifine başlamadan önce yüzümüzü bakterilerden arındırmak ve temizlemek için; kaynamış suyun içerisine 1 yemek kaşığı sirke(elma veya üzüm) katıp, başınızı havlu ile bu suyun buharında 10 dakika bekletin.

Maskenin tarifi:

2 yemek kaşığı kabartma tozu ve 2 tatlı kaşığı kadar gül suyu( maden suyu da olabilir) cam bir kapta karıştırıyoruz.Bakterilerden arındırdığımız yüzümüze 20 dakika kalacak şekilde uyguluyoruz.Süre sonunda su ile duruluyoruz.Biraz yanma olacaktır.

Sivilceler için farklı alternatifler http://ciltbakimin.com/etiket/sivilce inceleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?