http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Sivilceleri Kurutma Yöntemleri

Sivilceleri Kurutma Yöntemleri

Yüzünüzün estetiğini bozan, deli gibi bir sıkma duygusu uyandıran, kendinize güveninizi azaltan sivilceleri kurutmak için yapabileceğini bir şey olmadığını düşünmeyin, var çünkü. Sivilce oluşumu daha çok yağlı ciltlerin sorunudur ama kuru veya karma bir cilt yapınız olduğu halde bu sevimsiz şeylere maruz kalabilirsiniz. Cildinizde çok fazla sivilce varsa en doğrusu bir uzmana başvurmaktır ama makul miktarda sivilceyle kendi yöntemlerinizle baş edebilmeniz de mümkün. İşte belli başlı sivilceleri kurutma yöntemleri:

Dolu dolu bir çay kaşığı tarçına 5 – 6 damla limon suyu ekleyin ve ikisini kürdan kullanarak güzelce karıştırın. Karışımı sivilcenin üstüne hafifçe bastırın, tarçınların sivilceye yapışmasını sağlamalısınız. Çok bastırırsanız cildiniz tahriş olabilir. 20 dakika sonra sürdüğünüz yeri masaj yapar gibi ovarak tarçının dökülmesini sağlayın, sonra da ılık suyla yüzünüzü durulayın. Yıkadıktan sonra oluşan kızarıklık size endişe vermesin, geçecektir. Cildinizi fazlaca kurutma ihtimali olduğundan bu yöntemi belli aralıklarla uygulayın, çok sık değil. İstediğiniz şey en kısa zamanda sivilcelerden kurtulmak olabilir ama bunu cildinize zarar vermeden yapmalısınız.

sivilceleri kurutma yöntemleri

Şimdi önereceğimiz yöntem sivilce kurutmak açısından işe yarayacaktır ama uygulama sırasında kullandığınız sabun cildinizin nemini azaltabilir. Kaliteli bir sabun kullanarak bu riski azaltabilirsiniz. Bu si kurutma sivilceleri kurutma yöntemi şöyle uygulanıyor; yüzünüzü günde 1 kere sabunla yıkayıp duruluyor ve bir parça organik elma sirkesi döküp bunu sivilcelerinize uyguluyorsunuz. Özellikle cildiniz hassassa sirkeyi 1 / 5 oranında sulandırın; aksi takdirde kızarıklık, kabarıklık ve tahrişe sebep olabilir.

Çilek mevsiminde ezilmiş çilekle elma sirkesini karıştırarak etkili bir sivilce maskesi hazırlayabilirsiniz. Karışımı 2 – 3 saat cildinizde tuttuktan sonra yıkayabilirsiniz. Bu sürenin sonunda kullandığınız malzemelerdeki bitkisel enzimler sivilcelere sebep olan bakterileri etkisiz hale getirecektir.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?