http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Sivilceler için Ballı Tarifler

Gerçek bal ile her derdinize çözüm olacağı gibi yüzünüzdeki sivilceler için de çözüm olacaktır.İçeriğinde bal kullanılan sivilce maskelerini sizler için araştırdık.

sivilce için bal tarçın maskesi

İlk tarifimiz meşhur Sivilceler için bal tarçın maskesi

  • Bir tatlı kaşığı bal ve tarçın

Malzemeleri cam bir kapta iyice karıştırın.Daha önceden temizlediğiniz sivilceli yüzünüze maskeyi sürün.20 dakika kadar bekletin ve ılık su ile çıkarın.Haftada bir gün uygulamanız yeterli olacaktır.

sivilce bal limon

Sivilceler için bal limon maskesi

  • 2 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı sıkılmış limon suyu

Malzemeleri cam bir kapta karıştırın, malzemeler birbirine karışmıyorsa benmari usulu ısıtın, tekrar karıştırın.Sivilceli bölgeye uygulayıp 20 dakika bekletin.15 gün boyunca 2 güne 1 uygulayın süre sonunda 15 gün ara verin.

sivilcelere bal çilek

Sivilceler için Ballı çilek maskesi

  • Birer yemek kaşığı Bal,Limon,Esmer şeker
  • 6 adet çilek

Cam bir kapta çilekleri çatal yardımı ile ezin.Kalan malzemeleri de ekleyip iyice karıştırın.Sivilceli bölgeye maskeyi uygulayın ve 15-20 dakika bekletin.Ilık su temizleyin haftada bir gün uygulamanız yeterli olacaktır.

Sivilcelere Bal ve zeytinyağı Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı limon suyu ve zeytinyağı

Malzemeleri cam bir kapta krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın.Sivilce sorunlu bölgeye sürün 30 dakika bekletin.Haftada bir gün uygulayın.

Not:Dikkat ettiyseniz tüm maskeleri yaparken cam kap kullandık.Doğal ürünler ile maske hazırlarken mutlaka cam kap tercih edin.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?