http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Sivilce Nasıl Geçer

Sivilce sorunu ile karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken cilt bakım ürünlerinizi gözden geçirmek olmalıdır. Çünkü kullandığınız bu ürünler cilt tipinize uygun olmayabilir. Eğer sorun bu ürünlerde değilse, ikinci yapmanız gereken beslenme şeklinizi gözden geçirmek olmalıdır. Sorunun neyden kaynaklandığını anladığınız anda ise sizlere anlatacağım, doğal cilt maskeleri tariflerini denemenizde yarar vardır.

Etkili bir sivilce maskesi için bu tarifimizi deneyebilirsiniz. 4-5 tane taze çilek ile çeyrek su bardağı ekşi kremayı veya doğal yoğurdu, çatal yardımıyla veya blender ile püre haline getirin. Yüzün tamamınına uygulayın ve 10-15 dakika beklettikten sonra yıkayın. Not: Çilek alerjisi olanlar bu tarifi uygulamasın.

Diğer sivilce giderici maske ise 3 çay kaşığı kuru mayayı, bir çay kaşığı oksijenli su ve öğütülmüş bir aspirin ile iyice karıştırın. Bir hafta boyunca her gün bu maskeyi cildinize sürün yarım saat beklettikten sonra yıkayın.

Sivilceler için killi maske tarifi; bir çay kaşığı kayısı yağı, aynı miktarda kil ve 2 yemek kaşığı elma sirkesini cam bir kapta akışkan bir sıvı haline gelinceye kadar karıştırın. Sivilceli olan bölgeye bu tarifi sürün ve yüzünüze nemli bir tülbent örtüp 20 dakika bekletin. Sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maske sivilce lekelerini yok etmede de kullanılır.

Doğal sivilce maskeleri arasında yer alan diğer bir tarif ise asitsiz elma sirkesi ve doğal maden suyunu (birer fincan olacak) karıştırın. Sivilceler yok olana kadar sabah akşam pamuk yardımıyla sivilcelere sürün. Yarım saat bekletin ve yüzünüzü yıkayın.

Sivilce izleri için doğal tarifimiz ise bir yumurtanın beyazı ile bir kaşık sütü köpürünceye kadar karıştırın. Sorunlu bölgeye uygulayın ve 10 dakika bekletin. Maskeyi yüzünüzden ılık su ile çıkardıktan sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Sivilce izleri yok olana kadar hafta da iki kere bu tarifi uygulayabilirsiniz.

Sivilce nasıl geçer ciltbakimin.com

Sivilce Oluşmaması için Yapmanız Gerekenler

1-Yüzünüzü temizlemek için jel tercih edin.

2-Yağlı cilt tipine sahipseniz yüzünüzü daha sık yıkayın.

3-Yağsız nemlendiricileri tercih edin. Fondöten ve pudra kullanmayın, illa kullanacaksanız yağsız ürünleri tercih edin.

4-Cilt temizliği önemlidir, aşırı makyaj yapmayın ve her türlü makyajınızı temizlemeden yatmayın.

5-Kulaktan duyduğunuz ilaçları dermatoloğa danışmadan kullanmayın her cilt farklıdır.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?