http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Sivilce Deliklerine Doğal Tarifler

Sivilce Deliklerine Doğal Tarifler

Cilt sorunlarından en can sıkıcı olanlardan biri, hiç şüphesiz ki sivilcelerdir. Sivilceler geçse bile cilt yapınıza göre yani, yağlı ve kuru olmasına göre veya cildinizin kendini iyileştirme sürecine göre, hatta bazen beslenmenize göre cildinizde sivilce izleri kalabilir. Bu izler ciltte genelde delik şeklinde çukurlardan ve koyu lekelerden oluşmaktadır. Bu izleri ve sivilce delikleri sorununu çözmek için düzenli cilt bakımınıza ve cilt temizliğinize özen göstereceğiniz gibi sonrasında sivilce izleri sorunu yaşamamak için evde yapabileceğiniz çeşitli doğal maskelerden de yararlanabilirsiniz.

Sivilce Deliklerine Maske

Sivilcelerden kaynaklanan çukurları geçirmek için derinlemesine temizleyici maskeler kullanmanız gerekmektedir. Bu bağlamda öncelikle evde yapacağınız doğal maske tariflerini tercih etmenizde büyük fayda vardır. Bunun için ise ağartıcı ve temizleyici ürünlerden olan limon, elma sirkesi, domates ve maydanozlu maskelerden yararlanmanız iyi olacaktır.

Sivilce çukurları için 1 yemek kaşığı balın içerisine 1 çay kaşığı karbonat katın ve karıştırın. Bu karışımı haftada 2 kez yüzünüze sürün. Bu çukurlardaki yağın ve siyah noktaların derinlemesine temizlenmesine yol açarken balın iyileştirici özelliğinden dolayı zamanla çukurların kapanmasına ve koyu lekelerin gitmesine yardımcı olacaktır.

sivilce maskesi

Ciltteki çukurları önlemek için bir diğer maske tarifinde ise gül suyunun içine sandal ağacı tozu katarak macun yapın. Sandal ağacı tozu cildi yatıştırır. Bu maske 1 saat boyunca ciltte bekletilir ve ılık su ile yıkanır. Bunun dışında günlük cilt temizliğinde gülsuyu ve limon suyu kullanılması tavsiye edilir. Ciltteki bu gözeneklerin sıkılaşması için en bilinen yöntem ise ılıtılmış zeytinyağının cilde masaj halinde sürülmesidir.

Cildi temizleyecek ve gözenekleri sıkılaştıracak bu yöntemleri düzenli uygulamanız kesin sonuç almanıza yarayacaktır.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?