http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Sırasına Göre Günlük Cilt Bakımı

Sırasına Göre Günlük Cilt Bakımı

Gün içinde yapılan cilt bakımı uygulamaları pek çok kadının vazgeçilmez rutinleri arasındadır. Ancak maalesef bakım için kullanılacak ürünler seçilirken gösterilen özen ürünlerin kullanım sırasında gösterilmez. Oysa pek çoğu belli oranda kimyasal maddeler içeren cilt bakım ürünleri cilde düzensiz ve rastgele biçimde uygulandıklarında faydaları azalacağı gibi hassas ciltlere zarar verme olasılıkları dahi olabilmektedir. Bu nedenle günlük cilt bakımı sıralaması sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için mutlaka dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Günlük Cilt bakımı

Hemen her gün ya da birer gün arayla uygulanan rutin cilt bakımı mutlaka cildin iyice temizlenmesiyle başlamalıdır. Temizleme aşaması öncelikle kaliteli bir cilt temizleyici ve arkasından cilt tipine uygun bir tonik kullanılarak tamamlanabilir. Bu durum hem gece, hem de gündüz uygulanan cilt bakımı rutini için geçerlidir. Temizleme aşamasının ardından, eğer vaktiniz varsa, cilt gözeneklerinin kısa süreli bir buhar banyosu ile açılması son derece faydalı olacaktır. Bu işlem için yüzünüzü 2-3 dakika boyunca küvete akıttığınız sıcak suyun buharına doğru tutmanız yeterli olacaktır.

Temizleme ve rahatlama faaliyetleriyle başlayan günlük cilt bakımı sıralaması, kişinin özel problemleri için kullandığı ürünlerin uygulanmasıyla devam eder. Siyah noktalar, sivilceler veya yüzdeki kimi izler için özel olarak kullanılan merhem, peeling vb. ürünler buna örnektir. Bu tarz ürünlerin cilde masaj yaparak uygulanması cildin sonradan yapılacak uygulamaları daha iyi sindirmesine de yardımcı olacaktır. Cilt bakımının aşamaları bu noktadan sonra cildi makyajın ve çevre şartlarının olumsuz etkilerinden koruyacak genel bakım uygulamalarıyla sürer. Yüzün göz, dudak çevresi ve boyun gibi belli kısımlarına uygulanacak sıkılaştırıcı, ton dengeleyici vb. ürünler bu aşamada uygulanır.

Günlük cilt bakımının son aşaması ise tüm yüz ile boyun ve dekolte bölgesine sürülecek hafif kıvamlı bir nemlendirici krem ve gerekiyorsa güneş koruyucu ürünün uygulanmasıdır.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?