http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Sıkı Bir Cildin Doğal Müttefikleri

Sıkı bir cildin doğal müttefikleri

İnsan bedeni çok çabuk yıpranan bir dokuya sahiptir. Zamanla bedenlerimiz kolejen üretimini azaltır ve buda yaşlanmaya yol açar. Fakat bazı besinler vardır ki bu besinler kolejen üretimini arttırır ve bedenin ihtiyacı olan kolejeni sağlar. Bu besinler: patates, yosun, beyaz fasulye ve bademdir.

gözenek sıkılaştırıcı krem

 

Bayanlar yaşları ilerledikçe daha çok genç kalmayı ve güzelliklerini korumayı arzularlar. Bunun içinde birçok yol ve yöntemden yardım alırlar. İnsan önce bedeninde ki deformasyonun nedenini çok iyi bilmelidir. 4 Ayrı cildin yaşlanma süreci vardır:

1)      Doku Deformasyonu

2)      Kaslarda gevşeme

3)      Ödemli Cilt yaşlanması

4)      Cilt yaşlanması ve kırışıklıklar.

İnsanların yaşlanma sürecinde bu 4 faktörden bir tanesi mutlaka ağır basmaktadır. Bu faktörlerden hangisi sizin yaşlanmanıza yol açıyorsa ona göre bir tedavi şekli izlemelisiniz.  Sıkı bir cilt için:

Eğer sizde doku deformasyonu varsa o zaman ilk tercihiniz ‘’ Yosun ‘’ olmalıdır. İçinde yosun ihtiva eden tüm cilt ve vücut maskelerini kendinize uygulamanızda fayda olacaktır.

Kaslarda Gevşeme mevcutsa o zaman sizin doğal müttefikiniz bademdir. Bademi hem yiyerek tüketmeye çalışın hem de içinde badem olan bakım ve kürleri uygulamayı ihmal etmeyiniz.

Cildiniz fazla ödemden dolayı yaşlanıyorsa sizin kurtarıcı bitkiniz patatestir. Bu tarz yaşlanmada göz kapaklarında düşme olur, ciltte kuruluk oluşur. Bunların hepsini içinde patates olan maskelerle kısa bir süre de atlatabilirsiniz.

Cilt yaşlanması ve kırışıklık sorunu yaşıyorsanız bunun çözümü de beyaz fasulyeden geçer. Bu sorun her ne kadar fizyolojik bir sürecin sonucu gibi gözükse de bazen uykusuzluk ve yorgunlukta erken yaşlanmaya yol açar. Böyle durumlarda beyaz fasulyeden yardım alabilirsiniz.

Bu saydığımız besinlerin hepsi cilt sıkılaştırıcı besinlerdir. Gözün rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?