http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Selülitleri Yok Etmenin Yolları

Selülitleri Yok Etmenin Yolları

Genellikle bayanların çoğunluğunda ciltte meydana gelen portakal kabuğu adı erilen ve hiç de hoş olmayan görüntülere neden olan selülitlerle baş etmek sanıldığı gibi güç değildir. Özellikle doğal bitkisel sentezlerle oluşan portakal kabuklarına savaş açmak, yani selülitleri yok etmek oldukça kolaydır. Selülitleri yok etmek için yapılması gereken doğal metotlara ve tariflere birlikte göz atalım.

Selülitler Kişilerde Meydana Gelen Hormonal Değişikliklere Oluşur

Genellikle tüm insanlarda ergenlik dönemi sonrasında hormonal denkliğin değişiklikler göstermesi sonucunda meydana gelebilecek selülitler, vücutta bulunan yağ hücrelerinin deforme olması sonucu ortaya çıkar. Selülitleri yok etmek ve kan dolaşımını hızlandırmak için portakal kabuğu görüntüsü olan bölgelere kese yapmakta oldukça iyi sonuçlar verebilir.

selülit tedavisi

Selülit Krem Tarifi

  • Yarım çorba kaşığı okaliptüs yağı
  • Yarım çorba kaşığı susam yağı
  • Yarım çorba kaşığı limon suyu
  • 10 tane aspirin

Selülit Krem Hazırlanışı: Uygun bir kabın içine yarım çorba kaşığı susam yağı ve yarım çorba kaşığı limon suyunu ilave ederek karıştıralım. Üzerine ezilerek toz şekline getirilmiş 10 tane aspirin ve yarım çorba kaşığı okaliptüs yağını ekledikten sonra iyice karıştırarak tüm malzemenin birbirine karışmasını sağlayalım. Ardından elde edilen doğal kremle selülitlerin bulunduğu bölgelere yavaş yavaş dairesel hareketlerle masaj yaparak kremi cilde tamamen yedirerek emmesini sağlayalım. Bu işlemi gün aşırı selülitler yok olana kadar uygulayabilirsiniz.

Sıvı Tüketerek Selülitleri Yok Etmek

  • 1 adet limon suyu
  • 1 kg şeftali kabuğu
  • 1 çorba kaşığı yeşil çay
  • 1 bağ maydanoz

Hazırlanışı: Bir litre sıcak suyun içine 1 bağ maydanoz iyice yıkandıktan sonra sapları ile birlikte atılarak 4-5 dakika kadar kaynatılır. Üzerine 1 adet limon suyu ve 1 çorba kaşığı yeşil çay ilave edilir. Ardından 1 kg şeftali kabuğu robottan geçirilerek diğer malzemelerin üzerine ilave edilir. Hazır hale gelen karışım bir sürahiye konulduktan sonra buzdolabına alınarak her gün 1 su bardağı içilir. Arzuya göre taze nane yaprakları ve balla tatlandırılarak içilebilir.

 

 

 

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?