http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Selülitlerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Selülitlerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Günümüzde kadınların büyük bir çoğunluğunun yaşadığı selülit sorunu için pek çok tedavi yöntemi öne sürülmektedir. Ancak doğal selülit tedavisi yerine kullanılan ağır kimyasal maddelerle yapılan enjeksiyonlar, muayene ortamı gerektiren tedaviler gibi yöntemlerin bir kısmı hiç işe yaramamakta, bir kısmının etkisi de maalesef kalıcı olamamaktır. Bu durum tedavilerin başarısızlığından çok selülitin oluşma nedenlerinin ve genel yapısının tam olarak göz önünde bulunmadan yalnızca yüzeysel selülit tedavisi çözümleri aranmasından kaynaklanmaktadır.

selülit tedavisi

Öncelikle; selülitin yalnızca sizde bulunan ve sizin kusurlarınızdan kaynaklanan bir sorun olmadığını bilmelisiniz. Hızlı kilo alıp verme veya düzensiz beslenme sonucu en düzgün fiziğe sahip kadınlarda bile selülit görülebilmektedir. Ancak elbette vücut yağ oranı fazla olan ve egzersiz yapmayan bir kişide bu kötü görünümlü çatlakların oluşma ihtimali daha fazladır. Bunun yanında ilerleyen yaş ve vücudun bu nedenle kendini salıvermesi de selülitleri meydana getiren en önemli sebeplerdendir.

Günde düzenli olarak en az 1,5 litre su içmek; en etkili doğal selülit tedavisi yöntemi olarak gösterilmektedir. Size çok önemli görünmese de pek çok kadındaki selülit oluşumu yeterince su tüketilmemesinden kaynaklanmaktadır. Bunun yanında gün içinde mümkün olduğu kadar fazla hareket edip bacak ve basen bölgenize yönelik egzersizler yaparak da selülit oluşumunuzu yavaşlatabilir, zamanla çatlaklarınızın belirginliklerini kaybettiklerine tanık olabilirsiniz. Eğer düzenli su tüketimi ve egzersizi bir de evinizde her gün ya da gün aşırı 20 dakikanızı ayırarak uygulayabileceğiniz selülit masajı ile birleştirirseniz sorununuzdan kurtulmanız fazla uzun sürmeyecektir. Bu arada; selülit masajında kullanılması önerilen en etkili yağın Hindistan cevizi yağı olduğunu da belirtelim.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?