http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Selülitler İçin Lahana

Şimdi de sizlere mevsimi gelmişken her derde deva lahanayla ilgili tarifler vereceğim.

Lahana, sarma dolma ve turşularda kullanılmasının yanı sıra cilt ve vücut güzelliğimiz için de büyük önem taşıyor. Öyle ki lahana, eski çağlardan beri Çin’de, Yunanistan’da ve Mısır’da tedavi amaçlı yetiştiriliyor. Pisagor’un el yazmalarında şöyle yazardı: Bu sebze ruhumu dinç tutar, mutluluk verip huzurlu yopor. Jüpiter, doğanın sırlarını çözerken hep ter­lerdi ve Mısır halkı şöyle derdi: Muhteşem Jüpiter’in yere düşen her ter damlasının yerinde lahana çıkıyor.

selülit tedavisi

Çok fazla vitamin ve mineral barındıran lahanada C vitamini portakal ve limondaki kadar çok. Ayrıca yedi ay boyunca da içindeki C vitamini kaybolmuyor. Hatta zayıflamak isteyenlerin sebzesi olan lahana, çiğ ha­liyle daha da faydalı. Lahana ağrıları dindiren, iltihaplanmayı azaltan, kan damarlarının elastikiyetini sağlayan bir sebze.

Selülitlere iyi gelir;

Lahana turşunu veya çiğ halini güzelleşmek için de kullanabilirsiniz. Çok sevdiğim bir tarif var. Ayaklarda ödem ve selülit varsa birkaç se­ansla faydasını görebileceğiniz bu uygulama şöyle: Öncelikle vücu­dunuzu ıslatın ve bal sürün. Üstüne çiğ lahananın yapraklarını yapıştırıp sabaha kadar bırakın. Haftada iki defa yapın. Ödeminiz birkaç defa uyguladıktan sonra geçecektir.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?