http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Selülite Karşı Beslenme Önerileri

Selülite Karşı Beslenme Önerileri

Selülit sorunu öyle bir sorun ki yaşla ve kiloyla pek ilgisi yok; gencecik kızlarda da incecik bayanlarda da görülebiliyor. Ve kozmetik bakımla ortadan kaldırılacak bir soruna da benzemiyor, öyle olsaydı birçok ünlü ismin selülitli resimlerini bu kadar sık görmezdik. Kozmetik uygulamaları, bazı doğal bakım yöntemleri selülitleri azaltmak açısından faydalı olabilir ama tamamen ortadan kaldıramıyorlar. Selülite karşı beslenme konusuna gelince; bu sorunu yok edecek özel bir besin yok aslında. Fakat beslenme konusunda bazı şeylere dikkat ederek vücudunuzdaki yağ yakma faaliyetini hızlandırabilir, kolajen doku yapımının artmasını sağlayabilirsiniz. İşte bu konuda bazı öneriler:

Selülit Maskesi

Bunu çok okumuşsunuzdur, çok da önemli; günde 2 litre su içmeye çalışın. Aksi takdirde vücudunuz susuzluk çeker ve bu da selülit birikimini tetikler.

Su oranı yüksek olan gıdalar tüketin; domates, salatalık, üzüm, kavun, karpuz, marul ve greyfurt gibi.

Kilonuzda ciddi oynamalar olmamasını sağlamaya çalışın.

Yağ, tuz ve şekeri minimum miktarda tüketin. Tam tahıllı besinleri tercih edin. Şekerli gıdalar, makarna, beyaz ekmek ve beyaz pirinç gibi gıda maddeleri vücudun yağ depolamasını tetiklerken işlem görmemiş (veya çok az görmüş) tahıl ürünleri organizmanızın yağ yakma moduna girmesini sağlar.

Keten tohumu tüketin; keten tohumu kan dolaşımını rahatlatır ve kolajen dokunun yıkılmasına engel olur.

Yaban mersini, böğürtlen, ahududu gibi üzümsü meyveler de selülite karşı beslenme programınızda yer alması gereken besinler arasında. Bu gruptaki besinler yüksek miktarda antioksidan içerdiklerinden dolaşım bozukluğu sorununa ve serbest radikallere karşı etki gösteriyor, doku hasarlarını önlüyorlar.

Yeşil çay için; ödem oluşumunu engeller ve yağ yakımını hızlandırır.

Yağlı, soslu, ağır yiyeceklerden uzak durun.

Avokadoyu yemek de, püre haline getirip vücuda sürmek de faydalıdır. Avokado vücudun yağ yakmasını destekleyen bir meyve, avokado püresi ise vücudun pürüzsüz bir dokusu olmasına yardımcı oluyor.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?