http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Selülit Sorununu Çözüyor Erkan Şamcı

Selülit hemen hemen her kadının karşılaştığı bir sorun. “Portakal kabuğundan” kurtulmak için alışkanlıklar gözden geçirilmeli ve hareketli bir yaşam tarzı benimsenmelidir. Günde yaklaşık iki litre su içmek selülitten korunmanın ilk şartıdır. Bununla birlikte yüksek topuklu ayakkabıları daha az giymek, hatta  mümkünse vazgeçmek, çok dar pantolonların içinde kıvranmamak da korunma yollarıdır.

Selülit sorunu olanlar

Sigaranın yanma bile yaklaşmamak, bacak bacak üs­tüne atmamak; bisiklete binmek, yüzmek, yürümek de ayrı ayrı selülit savarlardır.

Selülit karşıtı masajlar

Yağ masajı

1 tatlı kaşığı badem yağı

10 damla greyfurt yağı

8 damla turnagagası yağı

10 damla bergamot yağı

3 damla tarçın yağı

5 damla muskat yağı

Bütün yağlar cam bir kavanozun içerisinde karıştırılır.Günde bir defa problemleri yerlere dairesel hareketlerle iyice ovarak uygulanır.Bu karışım saklanamadığından her seferinde yeniden hazırlanmalıdır.

Bal masajı

Bal kan dolaşımını aktive ederek cilt üzerindeki tok­sinleri toplar. Böylece cilt pürüzsüz ve sıkı olur, sertleş­meler kaybolur.

Uygun miktardaki bal ellere dökülerek vücuda sıkı­ca yapıştırılır. Sonra sertçe geri çekilir. Bu hareket git­tikçe daha güçlü olmalı. Sonra bal kalıntıları ılık su ile yıkanır. Kurulanan cilde, nemlendirici ve besleyici bir kremle masaj yapılır. Bu işlem iki günde bir uygulanır. On uygulamadan sonra bırakılır.

Balın cildi ısıtan, düzleştiren ve besleyen etkisiyle ilk uygulamadan sonra bile etkisini görecek, daha yumu­şak ve kadife gibi bir tene sahip olacaksınız.

Kahve masajı

2 çorba kaşığı kahve telvesi

2 çorba kaşığı bal

Kahve telvesi ve bal karıştırılır. Problemli bölgeye masaj yaparak uygulanır. Ardından şeffaf folyoyla sa­rılıp 30 dakika bekletilir. Bekleme sırasında düz bir şekilde uzanmak gerekir. Uygulama sonunda sıcak suyla yıkanır. Uygulamadan sonra 3 saat kadar duş almamak gerekir.

Uyarı: Varis problemi olanlar için bu yöntem değildir. Kullanmamaları rica olunur. Ayrıca kahvenin cilt rengini boyayıcı-bronzlaştırıcı etkisi olabilir.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?