http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Sedef için Alternatif Tedavi Yöntemleri

Sedef için Alternatif Tedavi Yöntemleri

Sedef hastalığı bilindiği üzere bir cilt hastalığıdır. Bu hastalık cilt rahatsızlığı en önemli hastalıklardan bir tanesidir. Vücudun diğer herhangi bir organı ile olumsuz hiçbir etkileşimi olmaz. Genetik bir hastalık olan sedef genel olarak görüldüğü yaş gurubu 20 ila 40 yaş gurubundaki insanlar arasında sıkça görülebilir.

sedef hastalığı

Sedef hastalığının tedavisi mümkün olmayan bir hastalık olarak düşünmemek gerekir. Hele ki günümüzde tıp alanında yapılan yenilikleri de yakın takip edince insan umut dolu oluyor. Tabii tüm hastalıklar için bu geçerlidir.  Öncelikle alternatif tıp olarak bilinen doğada yetişen çoğu zaman adını duymadığımız, şeklini görmediğimiz bir takım bitkilerin değişik hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Hatta çoğu zaman hastalığın çeşidi, derecesi ve şiddetine göre aynı zamanda hastanın bünyesinde ve metabolizmasında kullanılan alternatif tıp ilacına uyumu ve direncine göre değişiklik arz etmektedir. Bu tedavi yöntemlerinde birkaç tanesini paylaşmak istiyorum.

Kara kul, Bal, Cennet otu ve kuru incirden yapılan karışım sedef yaralarının iki ay kadar kısa bir süre içinde büyük oranda iyileştirmektedir. Bu bitkiler karaciğeri güçlendirme özelliği olan bitkilerdir. Sedef hastalığıda karaciğer kaynaklı bir hastalık olduğu için bitkisel karışımın sedef hastalığına iyi gelecektir.

Sedef hastalığında en çok dikkat edilmesi gereken nokta bu hastalığı tetikleyen bazı besinleri hayatımızdan çıkartmalı veya tüketimini azaltmalıyız. Sedef hastalığını vücutta yayılmasına neden olan besinler ise Domates, Yağda yumurta, Baharatlar ve kostikli zeytinlerdir, eğer sedef hastası iseniz kesinlikle bu yazmış olduğumuz besinleri tüketirken çok dikkatli olmak zorundasınız.

Bir grup besin Sedef hastalığının tedavisini sağlarken diğer grup ise artmasına yol açmaktadır. Bu hastalığa yakalandıysanız bu besin gruplarının tüketiminde çok dikkatli olmalısınız.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?