http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Ramazanda Cilt Bakım Sırları

Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde cilt bakımı üzerine tavsiyeler de bulunmak isteriz.Yaşam kaynağı olan suyu oruçlu iken gün boyu alamayız.Ne tür cilt bakımı yaparsanız yapın vücuda yeteri kadar su girmez ise cildinizin en büyük ihtiyacı olan nemi karşılayamaz ve cilt kurumaya başlar.

Oruç nedeni ile vücut uzun süre susuz kalır ve bu susuzluğu iftar ve sahurda mutlaka karşılamamız gerekiyor ve bu süre içerisinde en az 2 litre su tüketmemiz gerekiyor ayrıca bu aralıkta meyve tüketimini de artırmamız gerekir. Ramazan ayında yeterli önemi göstermez isek hücrelerde meydana gelecek olan hasarı önleyemeyiz ve hangi cilt tipine sahip olursanız olun cilt kuruluğu sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Cildiniz yağlı cilt tipi olsa bile hücreler bu susuzluktan etkilenir.Cilt kuruluğunu en aza minimize etmemiz gerekiyor bunu için ise cilt nemlendirici kremler cildimizin gün boyu yumuşacık olamasını sağlar ve çevre kirliliği etkisini de en aza indirmemizi sağlar.

Kuru ciltlere evde bakım

Cilt nemlendiricisi tercihiniz mutlaka cilt tipinize uygun olmalıdır bu konuda dermatologlardan yardım almanızda fayda vardır.

Ayrıca cilt temizliğine önem göstermeniz gerekir cildinizi temizlemek için her zaman su yeterli olmaz. Cilt tipinize uygun temizleyici kullanmakta yarar vardır. Kuru ciltler için süt içerikli temizleyiciler, yağlı ciltler içinde cilt temizleme jelleri tercih edilmelidir.

Son yıllarda Ramazan ayı yaz mevsimine geldiği için vücudun suya olan ihtiyacı daha da artmakta ve yeterli desteği sağlamak için kısıtlı bir zaman aralığı vardır bu zaman aralığında vücudun ihtiyacı olan suyu mutlaka tüketin. Vücudunuzun ihtiyacı olan ve cilt hücrelerine destek sağlayan A, E ve C vitaminlerini mutlaka almaya özen gösterin.

Ayrıca susuz kalan cilt kuruduğu gibi sarkmalara ve cilt kırışıklıklarına da sebep olur. Gerekli önlemi almaz ve dengeli beslenmeyi bir kenara bırakırsanız bu ayın sonunda cildinizde olumsuz değişikler meydana gelir. Bu olumsuzlukları yok etmek için dünya para harcasanız da cilt eski dengeli sistemine dönmeyebilir. En güvenilir ve en sağlık sonucu almak isterseniz bu olumsuz durumlarla karşılaşmadan önce önleminizi almakta yarar vardır.Ciltte hasar çabuk meydana gelir, asıl zor olan hasara uğramış bir cildi eski haline geri çevirmektir. Bu sebeplerden dolayı Ramazan ayında iftar ve sahur aralığını çok iyi değerlendirin yeterli su ve vitamin cilt bakımı için önemli etkenlerdir.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?