http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske Tarifleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske Tarifleri
Havva anamızdan bu yana, tüm kadınların gönlünde yatan, pürüzsüz taptaze bir cilde sahip olma arzusu, artık o kadar da zor değil. Yıllarca aralıksız yapılan araştırmalar ve çalışmalar sonucunda, bu uğurda geliştirilen sonsuz sayıda ürünün varlığıyla, kadınların pürüzsüz bir cilt arzusuna kavuşamaması olanaksız gibi görünse de, bu ürünlerin ne kadar kaliteli ve ne kadar sağlıklı olduğu ile ilgili  kuşkular da yok değil. Bu nedenle, pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kadınların başvurduğu en sağlıklı  yöntemin, evlerinde doğal bitki ve yağlarla hazırladıkları cilt bakımı ürünleri olduğunu düşünenler çoğunlukta.
Evde hazırlanan cilt bakımı ürünlerinin içeriğinde kullanılan doğal, organik malzemelerin elde edilmesi de, o kadar zor değil, aynı zamanda, hazır cilt bakımı ürünlerinin fiyatlarının ulaştığı büyük rakamlar düşünüldüğünde, evde hazırlanan ürünlerin çok düşük olan maliyetleri devede kulak gibi kalır. Pürüzsüz, doğal, taze bir cilt için evde hazırlayacağımız ürünler için gereken malzemelerin başında bal, yumurta, gülsuyu, badem yağı , salatalık gibi hemen hemen her evde bulunan basit malzemeler gelmekte.

pürüzsüz cilt için maske tarifleri
Pürüzsüz bir cilde kavuşmak için evde hazırlanıp uygulanabilen bazı maskeleri sayacak olursak;
Salatalık Maskesi:  Cilt bakımı için sıklıkla kullanılan salatalık, cildin canlandırılması, temizlenmesi ve beslenmesinde en önemli malzemelerden biri. Kabuklarıyla birlikte çekilip püre haline getirilen bir salatalığa , 2-3 çorba kaşığı limon suyu, bir o kadar elma suyu ve zeytinyağı eklenerek hazırlanan karışımı cilde uygulayıp, bir süre bekledikten sonra ılık suyla yıkadığınızda, cildinizdeki yumuşaklığı ve tazeliği hemen farkedebilirsiniz.
Yumurta Maskesi:  Bir yumurta sarısına eklenecek , bir miktar gülsuyu ve badem yağını, dövülüp un haline getirilmiş buğday da ekleyerek, mükemmel bir canlandırıcı, besleyici bir krem elde edebilirsiniz

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?