http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Parlak Bir Cilt İçin Doğal Yöntemler

Parlak Bir Cilt İçin Doğal Yöntemler

Sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Ancak zaman içerisinde mevsimsel değişiklikler, stres, beslenme alışkanlıkları ve ilerleyen yaş nedeni ile ciltte kırışıklıklar ve cilt problemleri görülebilir. Zaman içerisinde oluşan bu olumsuzluklara karşı önlem alınmazsa cilt problemleri daha da ilerleme gösterebilir. Bu nedenle sizlere bu yazımızda parlak bir cilt için doğal yöntemler sunarak evinizde kolayca kendi cilt bakımınızı yapmanızı sağlayacağız.

Parlak Ciltler için Maske

Parlak ve ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmak istiyorsanız limon kullanabilirsiniz. Dilerseniz limon maskeleri hazırlayabilir, dilerseniz de sadece bir bardak limon suyu ile cildinize bakım uygulayabilirsiniz. Limon suyu ile cildinize bakım yaparak 5 dakika kadar bekleyin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Eğer cilt tipiniz kuru ise limon suyu ve birkaç damla zeytinyağını karışım haline getirerek cildinize uygulayabilirsiniz. Maske cildinizde kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Cilt bakımı için bal maskesi de parlak bir cilde sahip olmak isteyenlerin en güzel yöntemidir. Cilde parlaklık ve canlılık kazandıran balı yumurta beyazı ile karıştırarak maske haline getirip yüzünüze uygulayabilirsiniz. Eğer cildiniz için mükemmel bir doğal yöntem arıyorsanız süt ve balı maske haline getirerek yüzünüze uygulayabilirsiniz. Maskeyi cildinizde 15 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın ve nemlendirici ile bakım işlemini sonlandırın.

Parlak bir cilt için doğal yöntemler arasında yoğurt ve limon maskesi de oldukça etkilidir. 1 yemek kaşığı yoğurdun içerisine birkaç damla limon suyu sıkarak hazırladığınız maskeyi göz ve dudak çevresi hariç tüm cilde uygulayın. Ardından 20 dakika maskenin kurumasını bekleyin ve cildinizi ılık su ile yıkayarak maskeyi temizleyin. Parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız güzellik merkezlerine tonlarca para harcamanıza gerek yok. Sizlere sunduğumuz yöntemler sayesinde evinizde kolayca kendi cilt bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Işıl ışıl ciltler için ayrıca incelemenizi tavsiye ederiz.http://ciltbakimin.com/cildinize-isilti-kazandiracak-maskeler

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?