http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Normal Cilt Bakımı Maskeleri

Normal Cilt Maskeleri

Normal cildin ana yapısı yağlı veya kuru değildir. Bu nedenle özellikle normal ciltlerde siyah nokta, sivilce ve koyu renkli lekelere rastlanmaz. Ancak yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen kırışıklıklara ve diğer farklılıklara karşı önlem almak için kolaylıkla hazırlanabilecek oldukça etkili ve doğal normal cilt maskeleri ile cilt bakımı yapılabilir.

Cilt Bakım

Normal Cilt Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 adet yumurta beyazı
  • 1 tatlı kaşığı süzme bal
  • 3 damla badem yağı

Normal Cilt Maskesi Hazırlanışı:

Bir adet yumurta beyazını küçük bir kabın içine alarak iyice çırpın, üzerine 1 tatlı kaşığı süzme bal ve 3 damla badem yağını ilave edin ve çırparak tüm malzemenin birbirine karışmasını sağlayın. Eldi edilen karışımı hafif hareketlerle masaj yaparak yüzünüze sürün ve yüzünüzde 45 dakika kadar bekleterek yıkayın. Normal ciltler için uygulanan maskelerini cildin tahriş olmaması için haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Diğer Bir Cilt Maskesi

Normal Cilt Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 tane orta boy beyaz turp
  • 1 kahve kaşığı limon suyu
  • 1 kahve kaşığı jojoba yağı

Maske için ilk olarak 1 adet beyaz turpu rendeleyin ve üzerine 1 kahve kaşığı limon suyu, 1 kahve kaşığı jojoba yağı ilave ederek karışımı maske kıvamı alıncaya kadar karıştırın. Hazır hale gelen yüz maskesini cildinize hafif hareketlerle masaj yaparak sürün. Bu maskeyi cildinizde 15-20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su yardımıyla yıkayarak temizleyin.

Normal Ciltlere Uygun Kırışık Önleyici Maske

Kırışık Önleyici Maske İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı süzme bal
  • 1 tane şeftali
  • Yeteri kadar yulaf ezmesi

Bir adet şeftaliyi küçük bir tencereye alınarak iyice yumuşayıncaya kadar haşlayın. Haşlanan şeftaliyi bir çatal yardımıyla püre haline gelene kadar ezin. Üzerine 1 tatlı kaşığı bal ekleyerek karıştırdıktan sonra, karışım koyu bir kıvam alıncaya kadar yulaf ezmesi ilave edin. Hazır hale gelen kırışık önleyici maskeyi yüzünüze uygulayarak 10-15 dakika kadar beklettikten sonra ılık su yardımıyla yıkayarak temizleyin. Ayda 3 kez uygulayacağınız bu kırışıklık maskesi ile cildinizde doğal ve pürüzsüz bir canlılık oluşacaktır.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?