http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Meyvelerle Cilt Bakımı

Meyvelerle Cilt Bakımı

Meyveler ile cilt bakımı yapmak mümkün olabilmektedir. Çünkü meyveler, cildi güzelleştirir ve cildinizi pürüzsüz bir görünüme kavuşturur. Gerek meyveler ile doğal maskeler uygulayarak, gerekse de bol bol meyve tüketerek bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Doğal cilt bakımı yapmak konusunda meyvelerin bize yardımcı olacak olması ilk başlarda size garip bir fikir olarak gelebilir. Bunun için basit birkaç yöntem vardır. Örneğin, cildinizi serinletmek ve beslemek için armut maskesini yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bir adet yumuşak armut alın ve kaşıkla bir kapta ezin. Yüzünüze sürün. On beş dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. İşlem tamamdır.

Meyvelerle Cilt Bakımı

Başka bir meyve maskesi ise, çilek maskesidir. Beş altı tane çileği bir kasede ezin. Daha sonra yüzünüze sürün. Eğer kuru ciltli iseniz bir çay kaşığı zeytinyağı ilave edebilirsiniz. On dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu yöntem yüzünüzdeki sivilceleri ve siyah noktaları temizler. Ayrıca bu maskeyi dişlerinizde uyguladığınızda dişlerinizin daha beyazladığını görebiliriniz.

Ahududu maskesi de meyve maskeleri arasında yerine alan bir diğer maske çeşididir. Ahududu bol miktarda A vitamini içeren bir meyvedir.  A vitamini ise, cildinizi daha pürüzsüz bir görünüme kavuşturur. Yedi adet ahududuyu bir kabın içinde ezin ve cildinizi güzelce yıkadıktan sonra ezilmiş ahududuyu yüzünüze sürün. Yaklaşık 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Son olarak Avakado maskesini de meyve maskeleri çeşitlerimize dahil edebiliriz. Bu meyve, cildinizdeki kırışıklıkların kaybolmasına yardımcı olur. Bir adet avakadoyu kaşık yardımı ile bir kasede ezin. Ezdiğimiz Avakado meyvesinin içine bir tane yumurta sarısı, bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve bir tatlı kaşığı bal koyun ve iyice karıştırın. Ardından üç tatlı kaşığı zeytinyağını yavaş yavaş ekleyin ve bu sırada karıştırmaya devam edin. Daha sonra karışımı yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayın. Yarım saat bekleyin ve ılık su ile karışımı vücudunuzdan temizleyin.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?