http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Maya ile Gelen Güzellik

Maya İle Gelen Güzellik

Maya cilt ve saçlar için oldukça faydalı bir üründür. Maya ile güzelliğinize güzellik katmak istiyorsanız mutlaka uygulamalısınız. Özellikle Mısır’lı kadınlar mayayı cilt bakımı için uzun yıllardır kullanmaktadır. Maya ayrıca mikrop kırıcı bir özelliği de sahiptir.

Mayanın Cilt İçin Faydaları

Maya içeriğinde bazı mineral ve vitaminler barındırmaktadır. Cilt ve saçlar mayanın içeriğinde yer alan vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar. Maya sivilce tedavisi, cildi yağlardan arındırma ve saç dökülmesi üzerinde oldukça etkilidir. Cildi nemlendirerek pamuksu bir hal almasına yardımcı olur.

Mayanın Cilt İçin Faydaları

İçeriğinde bulunan proteinler cildin kendini yenilemesini sağlar. Dolayısı ile cilt pürüzsüz ve daha parlak bir görünüm kazanır. Aynı zamanda mayanın içinde barındırdığı potasyum hücrelerde var olan zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Bu sayede cilt tamamen kendini yeniler. Bütün bunların yanı sıra maya sayesinde ciltte sivilce oluşumu ya tamamen durmakta ya da kısmen azalmaktadır.

Maya maskesi

Maya Maskesi Tarifi

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı yoğurt ya da süt
  • 2 yemek kaşığı yaş maya

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Uygun bir kasenin içine maya alınarak, üzerine yeteri kadar ılık su eklenerek homojen bir şekilde karıştırılarak mayanın erimesi sağlanır. Erinen mayanın üzerine süt ya da yoğurt ilave edilir ve krem kıvamı alıncaya kadar karıştırılır. Hazır hale gelen maske göz ve dudak çevresi haricinde dekolte bölgesi dahil olmak üzere tüm yüze masaj yaparak sürülür. Yaklaşık 10 dakika kadar bekletildikten sonra ıslatılmış pamuk ile temizlenir. Ardından yüz ılık su ile yıkanır.

Mayanın Saçlara Faydaları

Saçlar için oldukça etkili olan maya saç dökülmesini önleyerek, saçların daha çabuk uzamasına katkıda bulunur. 4 yemek kaşığı yaş maya 1 su bardağı ılık su ile ezilir. Hazır hale gelen karışım saç diplerine sürülür ve 5 dakika kadar bekletildikten sonra bol su ile yıkanır.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?