http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Maskelerle Sıkı Bir Cilde Sahip Olalım

Maskelerle Sıkı Bir Cilde Sahip Olalım

Birçok nedenden ötürü, yaşımız da ilerledikçe, cildimiz canlılığını kaybeder, kurur ve kırışmaya başlar. Sağlıklı bir yaşamımız yoksa, spor yapmıyorsak ve yeteri kadar su da içmiyorsak o zaman bu durum daha da hızlanır. Ancak dengeli beslenme, egzersizin yanı sıra aşağıda anlatacağımız botoks etkili maskeleri de uygularsanız, daha gergin ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sıkı cilt için yapılması gerekenler

  • 1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı süt, bir tatlı kaşığı bal ve bir tutam tuz gerekli malzemeler. Tüm malzemeleri karıştırın ve önceden temizlediğiniz cildinize, göz çevreniz hariç, uygulayın. 10 dakika bekledikten hazırladığınız karışımı bir kat daha sürün. 3. katı da sürdükten sonra 30 dakika cildinizde bekletin ve ılık suyla temizleyin.
  • 1 adet domates ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı gerekli malzemeler. Kabuklarını soyduğunuz domatesi rendeleyin. Ardından zeytinyağını ekleyerek yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra, ılık su ile arındırın. Bu karışımı 15 günde bir uygulamanız yeterli.
  • 2 çorba kaşığı süt, limon ve zeytinyağı gerekli malzemeler. Sütü, limonu ve yağı güzelce karıştırın. Karışımı buzluğa atın ve donduktan sonra, dolgun ve diri bir cilde sahip olmak için, her sabah yüzünüze uygulayın.
  • 1 yumurta akı ve 1 tatlı kaşığı şeker gerekli malzemeler. Yumurta akı ile karıştırdığınız şekeri cildinize uygulayın. Tamamen kuruyana kadar bekledikten sonra, ılık su ile yıkayın. Hafif bir nemlendirici ile gergin teninizi nemlendirin.
  • Bir ölçek elma suyu, salatalık suyu ve maden suyu gerekli malzemeler. Bu da bir önceki maskemiz gibi dondurularak uygulanan bir maske. Bunun için bir tane buz kabı edinebilirsiniz. Malzemelerinizi karıştırdıktan sonra buz kabınıza koyun ve her gün bir tanesini cildinizde gezdirin. Soğuk su veya buzun kendi başına bile gözenekleri kapama özelliği vardır.
Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?