http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Lekeler ve Sivilceler için Ekşi Maya Maskesi

Ekşi maya maskesi

Cilt lekeleri ve sivilceler insanlarda hiç hoş olmayan görünümlere sebep olmaktadır.Erkan Şamcı‘nın hazırlamış olduğu bu maske tarifi ile bu sorunlardan kurtulacağınızı ümit ediyorum..

Ekşi Maya Maskesi

Maya maskesini evde kendi hazırlayacağınız ekşi maya ile yaparsanız daha güzel sonuç alırsınız. Ekşi maya ekmek yapımında kullanıldığı gibi harika bir ba­kım ve güzellik malzemesidir çünkü içi cildi besleyen, faydalı bakterilerle doludur.

Cildinize sürebileceğiniz ekşi mayayı evinizde 3 günde hazırlayabilirsiniz. Kullanacağınız un tam buğ­day unu, tuz da kaya tuzu olmalı. Birinci gün 2 çorba kaşığı unu 2 çorba kaşığı su ve bir tutam tuzla karıştırın. Üstüne bez örtüp oda sıcaklığında bekletin. İkinci gün bu karışımın üzerine gene 2 çorba kaşığı un ve 2 çorba kaşığı su ekleyip karıştırın. Üçüncü günse 4 çorba kaşı­ğı un ve 4 çorba kaşığı su ekleyin.

Bir gün sonra kabarmaya başlamış olan bu karışım­dan 1 çorba kaşığı kadarını hafifçe sulandırıp cildinize sürün. Kuruyana kadar bekleyin. Ilık suyla yıkayın.

Kalan ekşi mayayla da ekmek yaparsınız belki… Kalan mayayı buzdolabında muhafaza edin. İhtiyacınız oldukça un-su karışımıyla tekrar karıştırıp kabarmasını bekledikten sonra kullanabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?