http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Lazerle Cilt Gençleştirme Uygulamaları

Lazerle Cilt Gençleştirme Uygulamaları

Cilt yaşlanması genel olarak ilerleyen yıllara, dış etkenlere ve genetik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir durumdur. Yaşlanmak cildin sarkmasına, kırışmasına sebep olan bir durumdur ama bazen cildin genç yaşta olduğundan yaşlı bir görünüm alması da mümkündür. Fakat günümüzde bunlar dermansız dertler olmaktan çıkmış durumda. Lazerle cilt gençleştirme uygulamaları öyle bir seviyeye geldi ki farklı sebeplerden kaynaklanan cilt sorunları kısa sürede giderilebiliyor.

Lazer cilt tedavis

Genç görünmek insanların büyük kısmı için büyük önem taşıyor. Anti aging ürünlerin, yöntemlerin bu kadar çok ilgi görmesinin ve takip edilmesinin sebebi de bu. Yüz germe operasyonları kişinin anestezi almasını, dokularının kesilip tekrar dikilmesini gerektirdiğinden; enfeksiyon riski taşıdığından ve iyileşme sürecinin uzunluğundan dolayı herkes tarafından tercih edilmiyor. Lazerle cilt germe uygulamaları böyle riskler barındırmıyor. Yüz, boyun, eller, göğüs gibi bölgelerdeki yaşlanmaya bağlı izlerin ortadan kaldırılmasını, sarkan cildin toparlanmasını sağlayan bu uygulamaların seans sayısı kişinin yaşına, cildinin durumuna ve cilt sorunlarına bağlı olarak değişiyor.

Yüzünüzde, göz kapaklarınızda, dekolte bölgenizde oluşan çizgi ve kırışıklıklar sizi rahatsız ediyorsa; cildinizde yara, yanık veya sivilce izleri varsa, başınız deri çatlakları ile dertteyse lazerle cilt gençleştirme uygulamaları konusunu bir araştırmalısınız. Tıp size yaşlanmanızı engellemeyi vaat edemiyor ama yaşlanmayı geciktirmek ve görünümünüzü bozan, kendinize güvenmenizi engelleyen, sosyal ilişkilerinizi olumsuz etkileyen bazı cilt sorunlarının ortadan kaldırılması mümkün.

Günümüzün popüler lazer uygulamalarından biri olan fraksiyonel lazer uygulaması cildinizin hafif bir yanma hissi dışında herhangi bir ağrı veya acı duymak söz konusu olmaksızın 8 – 10 yıl önceki haline dönmesini sağlayabiliyor. Uygulamadan sonra pansuman yapılmıyor ve cildinizde 3 – 7 gün içinde ortadan kalkan hafif bir kızarıklık ve pullanma dışında bir sorun oluşmuyor.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?