http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

Kuru cilt, özellikle kış aylarının gelmesiyle beraber hemen hemen herkesin başlıca problemlerinden biri olmaya başlar. Bu sorunun herkese göre bir çözümü olmak ile beraber, ortak varılan sonuç ise cilt nemlendirici kremler kullanmaktan geçiyor.

Parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için mutlaka günlük olarak, çeşitli nemlendiriciler kullanmak gerekir. Kuru ciltli kişiler ciltlerini yeterince nemlendirmek için yüksek oranda yağ içeren nemlendiricileri tercih etmelerinde fayda vardır.

Cilt Nemlendiren Maske tarifleri

Kuru ciltler için nemlendirici kremler seçerken, son zamanlarda moda olan zeytinyağı içerikli kremler tercih edilmesi son derece önemlidir.  Sıradan bir kreme göre zeytinyağlı kremler, cildinizin için daha çok doyurucu olacaktır.

Krem kullanmak isteyemeyenler, ciltlerini doğal yollarla nemlendirme yolunu da seçebilirler. Doğal nemlendiriciler piyasada satılan nemlendirici kremlere göre, kimyasal madde içermemesi bakımından daha sağlıklıdır. Piyasada satılan kremlerin katkı maddesi içerdikleri herkes tarafından bilinen bir gerçek olması sebebiyle, mümkün olduğunca doğal nemlendiricileri tercih etmek daha doğru olacaktır.

Doğal nemlendiricilerden en etkili olanı ise saf zeytinyağıdır. Zeytinyağını ince bir tabaka halinde kuru olan cildinize sürerek, cilt kurumasının önüne geçebilirsiniz. Hatta sabah uyanıp yüzünüzü ılık su ile yıkadıktan sonra, çok hafif miktarda saf zeytinyağını yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Geceleri yatmadan önce yüzünüze ince bir tabaka bal sürebilirsiniz. On beş dakika yüzünüzde beklettikten sonra ve yüzünüzü yıkayın. Geceleri cildiniz daha çok yenilenmektedir. Bu sayede cildiniz daha parlak ve nemli bir görünüme kavuşacaktır.

Ayrıca makyaja meraklı bayanlar ise, kuru ciltler için su bazlı makyaj ürünlerini değil, yağ bazlı makyaj ürünlerini tercih etmeleri gerekmektedir. Bu sayede bayanlar, kısmen de olsa cilt kuruluğunun önüne geçebilirler.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?