http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Kuru Ciltler için Maske Tarifleri

Kuru Ciltler İçin Maske

 

Kuru ciltlerde oluşan , kuruma , pul pul  görüntü ve gerginlik hissi sorunlarının çözümü için yüzyıllardır kadınların bulduğu maskeler kullanılmakta. Bu tür ciltlerin sorunları sadece günlük yaşanan, kuruluk hissi, pul pul  görüntü değil, aynı zamanda bu tür ciltlerin yaşlanması, kırışması da diğer ciltlere oranla bir okadar da fazla olmakta.  Daha çabuk tahriş olan ve  kızaran bu tip ciltlere uygulanan maskeleri daha yağlı, daha besleyici olması gerekli.

Bu tür ciltler için kullanılan en etkili maskelerden bazıları:

Kuru ciltlere evde bakım

  • Bal ve ezilmiş muzla hazırlanıp krem haline getirilen ürün cilde yumuşakça uygulanır. Bir süre beklendikten sonra ılık suyla yıkanan cilde , uygun bir tonik sürüldükten sonra yağ oranı yüksek bir cilt bakımı kremi uygulanır.
  • Diğer bir kuru cilde uygun maske ise yumurta sarısı, bir kaşık bal,  bir kaşık zeytin yağı ile hazırlanan, karışımdır. Aynı şekilde cilde uygulanıp, cilt bakımı yapılır
  • Haşlanmış bir miktar kabağa, bir miktar, zeytin yağı ve badem yağı eklenerek de bir kuru cilt maskesi hazırlayıp aynı şekilde cildinize uygulayabilirsiniz.
  • Kuru ciltlere iyi gelen bir diğer maske de Argan yağı kullanılarak hazırlanan killi karışımlar olup bu tür kuru ciltlerde çok iyi sonuçlar vermektedir.

Tüm bu maskelerin yanında beslenme biçiminize de dikkat edip gerekli vitaminleri almanız da gerekli.  Bu  arada kuru cilde sahip kişilerin güneşe fazla maruz kalması da olumsuz sonuçlar doğurur. Kuru ciltlerden kurtulmak, sizin için artık problem olmamalı. Bu konuda hem az önce verdiğimiz şekillerde maskeler uygulayabilir hemde uzman doktorlara başvurup; bu konularda belli tedavi yöntemlerinin uygulanmasına izin verebilirsiniz. Her şeyin sizler için olduğunu ve daha iyi bir cilde ‘’mutlaka’’ sahip olabileceğinizi unutmayın.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?