http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Kuru Ciltler İçin Doğal Maskeler

Kuru Ciltler İçin Doğal Maskeler Cilt kuruluğu, cildin yeteri kadar yağ üretememesinden kaynaklanan bir sorundur. Bu tip ciltler hassas ve mat bir görünüme sahip olurlar. Ayrıca kuru ciltler, ciltte çatlak ve yara oluşumuna da sebebiyet vererek, ciltte kötü bir görüntüye neden olurlar. Kuru Ciltler için Maske

Bildiğiniz üzere cilt kuruluğu çoğunlukla yüz bölgesinde ve ellerde kendini gösteren bir sorundur. Cilt kuruluğu olanlar, yüzlerini veya ellerini yıkadıktan sonra, kurutma aşamasında, havluyu deri üzerinde gezdirmek yerine sadece bastırarak kurutma işlemi yapmalılar. Bu durum, cildin daha fazla tahriş olmasının önüne geçecektir. Ayrıca cildinize uygulayacağınız doğal maskeler ile de cildin canlanmasını ve parlaklaşmasını sağlayabilirsiniz.  

Kuru ciltlere maske uygulaması yaparak, cilt kuruluğunun önüne nasıl geçebileceğinize dair iki adet maske tarifi önereceğiz sizlere. Bu maskelerde daha çok yumurta sarısı, zeytinyağı, bal, salata, şeftali ve muz gibi ürünler kullanılır. Bunların yanı sıra domates gibi asitli olan maskeler de kullanılmaktadır.

En çok uygulanan maskelerden biri ise, 1 yumurta sarısı,  1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı zeytinyağının karıştırılıp cilde sürülmesi ile yapılan maske tarifidir. Hazırladığınız karışımı cilt kuruluğu olan yere sürün. On beş yirmi dakika bekleyin ve ılık su ile o bölgeyi yıkayın. Bu yöntemi haftada sadece iki kere uygulayarak cilt kuruluğu yöntemiyle baş edebilirsiniz. Ayrıca başka bir maske tarifi olarak, kuru ciltlerde ince çizgiler oluşabildiği için patates maskesini cilt kuruluğu olan yere uygulamak son derece mantıklı olacaktır. 1 adet patatesi yıkayın ve kabuğunu soyup rendeleyin. Daha sonra pamuk ya da kağıt mendil yardımı ile yüzünüze yavaş yavaş bastırmadın dairesel şekillerde sürün. Uzunca bir süre bu şekilde kaldıktan sonra yüzünüzü ılık bir su ile temizleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?